Aktualności

30 sierpnia 2023

Leśnicy w pracowni Orange

aktualności

Kreatywna Środa na świeżym powietrzu.

O zasadach zachowania na łonie natury opowiedzieli nam dzisiaj Pani Marta Placek oraz Pan Michał Sudoł z Nadleśnictwo Bytów, Lasy Państwowe

W pierwszej części zajęć dowiedzieliśmy się co można, a co jest stanowczo zabronione podczas wycieczek do lasu. Zachowujemy ciszę, nie śmiecimy, a psy trzymamy zawsze na smyczy.

Następnie leśniczy zaprezentowali nam poroża jeleni w różnym wieku oraz parostki, czyli poroża kozła sarny. Te drugie zdecydowanie odbiegały wielkością i wagą od potężnych rozwiniętych poroży króla lasu.

Dzięki specjalnej tablicy interaktywnej mieliśmy także okazję wsłuchać się w odgłosy lasu. Jednak największą furorę zrobiło leśne koło fortuny. Po zakręceniu nim dzieci odpowiadały na pytania. Wiemy już co to są niedoliski, jakie zwierzęta mają uszy zakończone frędzelkami, oraz jaki ptak nazywany jest lekarzem drzew.

Posiadając już taką wiedzę na temat otaczającej nas przyrody wybraliśmy się na mały spacer. Udało nam się rozpoznać prawie wszystkie gatunki napotkanych drzew. Bez problemu odróżnimy liście klonu od dębu czy bzu od kasztanowca, którego wokół zamku występuje przecież najwięcej.

Na zakończenie zajęć uczestnicy otrzymali od leśników odblaskowe opaski z tropami leśnych zwierząt.

Bardzo dziękujemy Pani Marcie oraz Panu Michałowi za wspaniałe zajęcia!