Aktualności

14 maja 2022

Łączy nas książka

aktualności

Multimedialny trening z Akademią Młodych Wilków MKS Bytovia Bytów

Z okazji trwającego Tygodnia Bibliotek zaprosiliśmy do siebie młodych piłkarzy z Bytowa na wyjątkowy trening. A wyjątkowy, bo zamiast tradycyjnej piłki wykorzystaliśmy nowe technologie.

Na samym początku oprowadziliśmy chłopców po Bibliotece – pokazaliśmy im, gdzie znajdują się poszczególne agendy i zajrzeliśmy na nasz zamkowy balkon.

Po dotarciu do Oddziału dla Dzieci, drużyna podzielona na 3 grupy rozpoczęła multimedialny trening. Pierwszą z atrakcji były gry i zabawy na Magicznym Dywanie, na którym również rozegraliśmy mini turniej piłki nożnej. W tym czasie drugi zespół zajmował się programowaniem Photonów. Roboty wyposażone w mnóstwo czujników poruszały się po specjalnych matach, wykonując przy tym różne polecenia – nie tylko jeździły, ale również zmieniały kolory i wydawały dźwięki. Kolejnym etapem treningu było kodowanie Ozobotów. To małe i niepozorne urządzenia, ale bardzo inteligentne. Adepci klubu rozwiązywali ćwiczenia „Zdobądź bramkę” oraz „Wymiń obrońcę”. I oczywiście znakomicie poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami.

Na pożegnanie nagraliśmy drużynowy okrzyk na jednego z Photonów. W końcu nawet roboty wiedzą, że najlepsza jest Bytovia!

Więcej na naszym Facebooku i Instagramie

Podsumowanie treningu wraz z fotorelacją autorstwa Michała Gidelskiego dostępne na stronie MKS Bytovia Bytów