Aktualności

29 września 2023

Korytarz Sztuki w Pracowni Orange

aktualności

Grupa ludzi oglądających prace zawieszone na ścianie.
W  sobotę, 16 września, odbyło się wyjątkowe wydarzenie kulturalne, które zapoczątkowało nową erę sztuki w naszej Bibliotece. Otworzyliśmy nową przestrzeń wystawienniczą pod nazwą „Korytarz Sztuki” wernisażem malarstwa i grafiki prof. Romualda Kołodzieja.
Romuald Kołodziej to absolwent Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie, a także aktywny organizator licznych akcji plastycznych, warsztatów oraz wystaw. W trakcie wernisażu artysta podzielił się z nami swoją pasją i opowiedział o miejscach, które uwiecznił na płótnach. Głównym motywem jego prac są emocje, które oddają się poprzez zmienne humory pogody i atmosfery. Dzięki temu, oglądając jego obrazy, możemy przenieść się w świat mrocznych lasów, a także do spokojnych jezior i malowniczych łąk.
Oficjalne otwarcie wernisażu miało miejsce w sobotę, 16 września. Jednak nie martwcie się, wystawa będzie czekać na Wasze odwiedziny do 13 października 2023 roku. To doskonała okazja, aby zanurzyć się w świat sztuki i odkryć niezwykłe dzieła Romualda Kołodzieja.