Aktualności

25 sierpnia 2023

Kodowanie Ozobotów

aktualności

uśmiechnięte dzieci siedzą przy stole

idzie nam coraz lepiej! 

Te małe i choć na pierwszy rzut oka niepozorne robociki okazały się niezwykle sprytne i bez problemu pokonywały zakodowane przez na trasy. Wybraliśmy się na wycieczkę do zoo, oraz zaprowadziliśmy Ozoboty bezpiecznie do szkoły.

Zajęcia z wykorzystaniem nowych technologii bazujące na kodowaniu robotów rozwijają umiejętność logicznego myślenia i planowania działań.  Do zabawy potrzebujemy jedynie kolorowych markerów i kartki. Pracujemy na gotowych trasach lub tworzymy własne scenariusze. Kluczem jest legenda kodów, czyli poleceń, które roboty odczytują na bazie 4 kolorów – czarnego, czerwonego, zielonego i niebieskiego.

idzie nam coraz lepiej! 

Te małe i choć na pierwszy rzut oka niepozorne robociki okazały się niezwykle sprytne i bez problemu pokonywały zakodowane przez na trasy.  Wybraliśmy się na wycieczkę do zoo, oraz zaprowadziliśmy Ozoboty bezpiecznie do szkoły.

Zajęcia z wykorzystaniem nowych technologii bazujące na kodowaniu robotów rozwijają umiejętność logicznego myślenia i planowania działań. Do zabawy potrzebujemy jedynie kolorowych markerów i kartki. Pracujemy na gotowych trasach lub tworzymy własne scenariusze. Kluczem jest legenda kodów, czyli poleceń, które roboty odczytują na bazie 4 kolorów – czarnego, czerwonego, zielonego i niebieskiego.