Aktualności

21 września 2022

Nagroda im. Kierbedziów dla Biblioteki w Bulkowie

aktualności

Zdjęcie. Pięć osób pozujących do zdjęcia, Natalia Maćkiewicz (dyrektor biblioteki) trzyma statuetkę Nagrody im. Kierbedziów.

W dniu 20 września 2022 r. w siedzibie Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy – Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego, odbyła się gala podczas której uhonorowano mazowieckie biblioteki oraz bibliotekarzy i wręczono Nagrody im. Kierbedziów za działalność prowadzoną w roku 2022. Nagrody im. Kierbedziów wyłaniają ze środowiska bibliotekarskiego placówki wyjątkowe, działające wzorcowo i przekraczające oczekiwania. Honorują także wybitne postaci: mentorów, autorytety i mecenasów bibliotekarstwa.

Kapituła Nagrody im. Kierbedziów uhonorowała Gminną Bibliotekę Publiczną w Bulkowie w kategorii działalność kulturalna. Znalezienie się w gronie laureatów, jest dla nas ogromnym zaszczytem. Nagroda jest dla nas wspaniałym wyróżnieniem i docenieniem działań realizowanch przez naszą Bibliotekę. Jest także najcenniejszym prezentem urodzinowym z okazji 75-lecia, które niedawno świętowaliśmy. Podczas wydarzenia razem z Dyrektor Biblioteki w Bulkowie Natalią Maćkiewicz nagrodę odebrali Wójt Gminy Bulkowo Gabriel Graczyk oraz Sekretarz Gminy Bulkowo Aniela Kopaczewska.

Jeszcze raz składamy ukłony i podziękowania Dyrekcji Biblioteki na Koszykowej oraz Kapitule Konkursu.