Aktualności

30 listopada 2023

Bożonarodzeniowe, młodzieżowe potyczki w Pracowni Orange

aktualności

Warsztaty młodzieżowe
W dniu wczorajszym, w naszej Pracowni Orange, odbyły się pierwsze warsztaty w ramach młodzieżowego projektu, dofinansowanego przez Fundację Orange.
Celem projektu jest zachęcić młodzież w wieku 13-19 lat do nowego wymiaru nauki, ma on służyć również integracji społecznej oraz dać możliwość aktywnego spędzenia wolnego czasu. Dodatkowo wykształtujemy w młodych odpowiedzialność za naszą planetę, pobudzając ecobakcyla, a dzięki warsztatom rozwiniemy zdolności manualne, techniczne oraz cyfrowe. Nauczymy pomagać potrzebującym ale również zrobimy coś dobrego dla dużo młodszych dzieci.
Warsztaty eco-rękodzielnicze prowadzić będzie instruktor, specjalista rękodzieła artystycznego Pani Agata Jabłońska, Tworzone Z Pasją – Agata –
Pierwsze odbyły się już w sobotę i poświęcone były Scrapbookingowi. To forma rękodzieła polegająca na ozdabianiu kartek, pudełeczek itp. za pomocą wycinanek, naklejek i wielu innych elementów. Ta sztuka ozdabiania rozwija kreatywność i pobudza wyobraźnię ma działania również terapeutyczne. Lubiana nie tylko przez dzieci ale także przez młodzież i dorosłych.
Powstały przeurocze kartki, pudełeczka świąteczne i ku zdziwieniu męskie prace są wyjątkowe.