2023-08-31

Pracownia Orange w Brodnicy k. Śremu – dla ludzi i z ludźmi, bo nasza pasja jest naszą siłą!

Ikona wyzwania Pracownia Orange w Brodnicy k. Śremu - budynek.

Z uwagi na zmianę pierwotnej lokalizacji Pracowni, remont i prace montażowe przesunęły się czasie. Najważniejsze jednak jest to, że mamy nowe miejsce i z dobrą energią działamy!

Każda zmiana wywołuje lekkie poruszenie, niepokój, ale też jak to było w naszym przypadku, zmiana wywołała mnóstwo motywacji i siły, bo … trzeba spoglądać pozytywnie w przyszłość 🙂 🙂 Prace przygotowawcze w świetlicy wiejskiej, w której powstanie Pracownia Orange, zaczęliśmy na przełomie lipca i sierpnia (m.in. porządki, przeniesienie mebli, książek, wstępne planowanie ułożenia sprzętu i mebli w sali itd.).  W okresie wakacyjnym zaczęliśmy szykować wstępny program zajęć i informacyjne grafiki do mediów społecznościowych; rozmawialiśmy też z mieszkankami_mieszkańcami o idei Pracowni.  W pierwszej połowie sierpnia regularnie przyjeżdżali do nas kurierzy z meblami. Między 22 a 24 sierpnia montowaliśmy m.in. biurka, kontenerki, regały, stół, krzesła.  Aktualnie w ruch poszły pędzle i farby. Pomalujemy sufit, ściany i wymienimy lampy. Niebawem dojedzie sprzęt multimedialny. A potem kolejne przyjemności, czyli finalna aranżacja sali.

Nasza Pracownia znajduje się w centrum wsi, w sąsiedztwie park, ogród sołecki, plac zabaw i remiza OSP Brodnica. Budynek, w którym mieści się Pracownia jest dostępny dla osób z niepełnosprawnościami.

Nie możemy się już doczekać, kiedy otworzymy Pracownię dla mieszkanek_mieszkańców gminy Brodnica.

Nasza pasją jest naszą siłą (B. J.Armstrong).