2024-05-27

Kolorowe eko-torby dla mam

Ikona wyzwania

Dzień Mamy to jeden z takich dni radosnych w roku, bo możemy świętować i wspominać piękne chwile. W Pracowni Orange w Brodnicy postanowiliśmy uczynić ten dzień jeszcze bardziej radosnym i kolorowym.

  • Tradycja obchodzenia Dnia Mamy sięga czasów starożytnych. Kultem otaczano wtedy matki-boginie, symbole płodności i urodzaju. Przykładowo, w Egipcie cześć oddawano Izydzie, patronce ogniska domowego, macierzyństwa oraz płodności. W Grecji czczona była Rea, żona Kronosa, która nazywana jest matką wszechświata oraz wszystkich bogów. W Rzymie hołd oddawano bogini płodności – Ops. Na cześć bogiń odbywały się liczne uczty, a nawet igrzyska.
  • W średniowiecznej Anglii oraz Irlandii obchodzono święto Mothering Sunday, czyli „matczyną niedzielę”.
  • Idea określenia konkretnej daty Dnia Matki zrodziła się w Stanach Zjednoczonych, za sprawą nauczycielki Ann Marie Jarvis. Kobieta po śmierci swojej mamy podjęła liczne próby ustanowienia Dnia Matczynej Pracy, który miał być hołdem dla trudu i poświęceń wszystkich mam. Dzień Matki ostatecznie ustanowiono w 1914 roku.
  • Duże znaczenie święto to ma także dla rodzinnych Włochów. Z okazji święta piecze się specjalne ciasteczka w kształcie serca. A jak Ty celebrujesz to święto w Polsce?

Do dyspozycji poza bawełnianymi torbami na ramię (z odzysku, podarowane przez jedną z liderek Pracowni), mieliśmy farby akrylowe, pędzle i szablony malarskie z motywami kwiatów i roślin. Powstały autorskie eko-torby od serca, które mogą być towarzyszkami mam w pracy czy na spacerze.

 

Dziękujemy za wspólny i radosny czas!

Gosia & Ewa – liderki Pracowni Orange w Brodnicy