2023-11-29

Czy są możliwe przytulasy z niedźwiadkami? – Dzień Pluszowego Misia w Brodnicy k. Śremu

Ikona wyzwania

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia sprawdzaliśmy, czy są możliwe przytulasy z niedźwiadkami. I co się okazało?

Była nas zacna ekipa  To taki jeden nasz ulubiony dzień w Pracowni  I mamy nadzieję na kontynuację. 

Przygotowania rozpoczęliśmy już w czwartek (23.11) – wtedy dzieci szyły misie pod okiem Pani Asi – jednej z liderek naszej Pracowni. W piątek (24.11) zebraliśmy się na misiowe szaleństwo.

 

Przypomnieliśmy sobie genezę tego święta:

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku.
W 1902 roku prezydent StanówZjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić.

Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek … Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

 

Otwartość i empatyczne podejście potrafi zmienić wiele, prawda?

 

Następnie wspólnie poczytaliśmy książkę pt. PROSZĘ MNIE PRZYTULIĆ. Autorem jest Przemysław Wechterowicz a cudne ilustracje stworzyła Emilia Dziubak. W czytanie włączyły się dzieci i dorośli. Sprawiło nam to wiele frajdy. Potem rozmawialiśmy

Mały Niedźwiadek kocha swojego tatę, ponieważ ten się nim opiekuje i zawsze ma coś ciekawego i mądrego do powiedzenia. Tym razem Tata Niedźwiedź zdradził swojemu synkowi wspaniały sekret. Dzięki poznaniu tej tajemnicy świat może stać się piękniejszy. Wystarczy kogoś przytulić, żeby tak się stało. Niedźwiadek zachwycony tym, co usłyszał, od razu zapragnął tak właśnie uczynić. Obaj wyruszyli do lasu przytulać każdego, kogo spotkają na swojej drodze, nie zważając na to, czy jest to ktoś mały, czy duży. Przytulają malutką Gąsienicę, wielką Anakondę i nawet Myśliwego trzymającego strzelbę w dłoni! Możliwe, że ten pełen przyjaźni gest ich zmieni i również spojrzą na świat inaczej (opis ze strony Wydawcy). 

To jest wyjątkowa piękna opowieść, wypełniona humorem, wzrusza i uczy, pokazując czym jest magia przytulania. Ukazuje piękno, jakie kryje się w tym jednym geście. 

A potem był czas na przytulasy, sesję foto (również w specjalnych maskach).

Kochani, dziękujemy za wspólne „pluszowe” chwile.

 

Pozdrawiamy!

Gosia i Asia – Liderki Pracowni Orange w Brodnicy