zamknij

Code Week 2016

1

Mamy nadzieję, że już nikogo z Was nie trzeba przekonywać do nauki kodowania, bo programowanie to dziś język używany na wszystkich kontynentach. W przyszłości świat będzie potrzebować coraz więcej programistów, dlatego warto pokazywać swoim podopiecznym, że istnieją języki, którymi można porozumieć się z komputerem...a nawet kreować wirtualną rzeczywistość tworząc własne strony, gry lub aplikacje.

Jeśli jednak nadal jeszcze nie jesteście przekonani zerknijcie na“8 powodów, dla których warto kodować”.

Już 15 października (sobota) rozpoczyna się Europejski Tydzień Kodowania (Code week).

Podczas tych 7 dni w całej Europie odbędzie się całe mnóstwo wydarzeń związanych z programowaniem. Dlatego i my chcemy Was zaprosić do przyłączenia się do tej międzynarodowej  inicjatywy.

Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w Code Week?

Możecie sprawdzić czy w Waszej okolicy organizowane jest jakieś wydarzenie i do niego dołączyć - lista znajduje się pod tym linkiem.

Możecie też samodzielnie zorganizować zajęcia lub warsztaty kodowania w Pracowni.

Wszelkie potrzebne materiały do takich zajęć znajdziecie na stronie projektu. Są tam dostępne dokładne instrukcje, opisy i scenariusze zajęć oparte o język programowania Scratch, który jest językiem wizualnym, prostym i przyjemnym do nauki.

Materiały i scenariusze można pobrać w tym miejscu: Materiały do pobrania.

Dla tych co chcieliby stworzyć na zajęciach aplikację zapraszamy do czytania naszej pomarańczowej publikacji: ”Appetyt na aplikację” Sylwii Żółkiewskiej. Kto jeszcze nie ma wersji papierowej pobrać może ją tu.

Od października rusza też program #SuperKoderzy, na stronie superkoderzy.pl już niedługo znajdziecie scenariusze zajęć z wykorzystaniem programowania.

Na Wasze relacje z Tygodnia Kodowania czekamy do 25.10.16

 

A więc do dzieła - kodujcie dzielnie!Code week na facebooku:www.facebook.com/CodeWeekPL

Oficjalne hasztagi tygodnia kodowania to: #CodeWeekPL #CodeEU

 

Skontaktuj się z autorem