zamknij

Czytaj wszędzie latem!

0

Zainspirowani wspaniałą akcją Studia Teatralnego Koło - “Czytamy gdzie indziej”, która odbywa się co roku w Warszawie, chcemy zaproponować Wam letnią odsłonę czytelniczego wyzwania. Ostatnio budowaliśmy z książek, teraz dla odmiany będziemy je czytać :)

Co trzeba zrobić?

Chcemy żebyście zorganizowali spacer literacki po Waszych miejscowościach!

Po pierwsze trzeba będzie wybrać teksty, czyli np. wiersze, bajki, kawałki prozy itp. W tym mogą pomóc Wam np. Panie bibliotekarki albo wielbiciele literatury odwiedzający Pracownię.

Po drugie trzeba będzie ustalić listę miejsc (trasę spaceru), gdzie odbywać się będzie czytanie czyli np. łąka, las, sad, sklep, schody domu kultury, drzewo obok pracowni, a nawet czyjeś podwórko. Chodzi o to, żeby były to miejsca, w których na co dzień nie czyta się książek, a już tym bardziej na głos.

Kolejna sprawa to poszukanie ochotników - lektorów, którzy przeczytają teksty podczas spaceru.

Możecie wybrać 4, 8 albo i 10 tekstów - zależy to tylko od Waszej inwencji.

Kiedy wybierzecie już: miejsca, teksty i lektorów trzeba ustalić dokładną godzinę i trasę tak, żeby każdy lektor zdążył się przygotować do czytania w umówionym miejscu. Jeżeli liczba uczestników będzie oszałamiająco duża zawsze można podzielić ich na dwie mniejsze grupy.

W dniu spaceru spotykacie się w umówionym miejscu np. Pracowni Orange, przewodnik z planem w dłoni prowadzi grupę przez wszystkie miejsca, gdzie można będzie usłyszeć wybrane przez Was kawałki dobrej literatury.

To naprawdę fajna akcja, więc bardzo Was zachęcamy do zorganizowania takiego letniego spaceru!

Życzę Wam miłego spacerowania :)

Na relacje (opis + zdjęcia lub filmik)  z Waszych literackich spacerów czekamy calutkie wakacje, czyli aż do 31.08.16

 

Fot: CC0.

 

Skontaktuj się z autorem