zamknij

Świąteczna kartka z cyklu “ę” - dla Wszystkich

0

Jesteśmy już po Mikołajkach, a grudzień wcale nie daje po sobie poznać, że idą Święta. Właściwie jest tak jakoś wiosennie…

Ale nie ma co się poddawać, trzeba działać!

Dlatego rozpoczynamy cykl wyzwań sygnowanych znakiem jakości Latających Animatorów Kultury Towarzystwa Inicjatyw Twórczych ę , czyli na pewno będzie się działo :).

Na pierwszy ogień idzie wyzwanie według pomysłu Magdaleny Kreis - twórczyni i realizatorki wielu projektów artystycznych i edukacyjnych. Więcej o Magdzie możecie poczytać tu.

 

Tym razem chcemy zaprosić Was do stworzenia kartki świątecznej z życzeniami z Waszej Pracowni.

Skorzystajcie z zasobów dostępnych na portalu Polona. Następnie przeróbcie je używając do tego darmowych programów graficznych dostępnych w sieci.

 

Co trzeba zrobić?

 

Jak zwykle zorganizować zajęcia, czyli zaprosić chętnych do zabawy.

A później już tylko:

 

  1. Wejdźcie na portal Polona (www.polona.pl), który jest nowoczesnym narzędziem udostępniającym w sieci zbiory Biblioteki Narodowej.

  2. W wyszukiwarce dostępnej na portalu wpiszcie hasła takie jak np. Boże Narodzenie, zima, śnieg, święta, góry, nazwa Waszej miejscowości.

  3. Wybierzcie jedną, Waszym zdaniem najciekawszą fotografię, okładkę książki, mapę lub inny obrazek, który stanie się bazą do stworzenia Waszej świątecznej pocztówki.

  4. Znajdźcie w internecie darmowy program graficzny i z jego pomocą zmieńcie wybrany obrazek – użyjcie filtrów, zmieńcie kolory, dodajcie napis, zróbcie kolaż, dorysujcie jakiś element itp. Najbardziej znane to:Picassa, Pixlr, Pinta czy GIMP możecie z nich skorzystać albo wykorzystać zupełnie inne narzędzie.

  5. Pamiętajcie żeby:

  1. wymiary Waszej pocztówki wynosiły 10x15cm (pion lub poziom);

  2. pojawiło się na niej hasło: Pozdrowienia z Pracowni Orange w… (i tu podajecie nazwę Waszej miejscowości);

  3. nie dokonujcie zbyt wielu zabiegów – będziemy oceniać efekt estetyczny, a nie ilość użytych narzędzi i zmian :)

 

Na relacje z załączonymi pocztówkami czekamy do 23.12.15. Spróbujcie swoich sił może powstaną piękne kartki, które roześlecie mailem do wszystkich Waszych partnerów i wolontariuszy?

Skontaktuj się z autorem