zamknij

Wyzwanie Świąteczne 2021

0

Już pewnie czujecie podnoszącą się temperaturę Świąteczną?... zaraz wszyscy zaczniemy kupować prezenty, a może nawet już je macie? Czas przygotowań wszelkiej maści jest już tuż tuż…

W tym roku z okazji wyzwania świątecznego zapraszam Was do stworzenia kalendarza adwentowego metodą scrapbookingu. I choć Adwent już się zaczął, to nie jest jeszcze za późno by nauczyć się robić kalendarze na własną rękę. Większości z nas kalendarze adwentowe kojarzą się z czekoladkami otwieranymi codziennie (choć mi zdarza się zjeść wszystkie po 5 dniach 😊) to tym razem zachęcam, aby były to jakieś kreatywne sposoby na przywołanie miłych chwil z pracowni w minionym czasie (np. zdjęcia/rysunki), albo też wydzieranki słowne z jakąś sentencją lub po prostu miłym słowem, które ktoś kto otwiera kalendarz przeczyta lub weźmie do kieszenie lub portfela. Kalendarz może też skrywać zadanie do wykonania lub przesłanie, które chcecie przekazać. Tu pe1)łna dowolność, puśćcie wodze fantazji 😊

Co to jest scrapbooking?

Scrapbooking to metoda ozdabiania albumów, kartek czy pamiętników. Wszystko co potrzebujecie, aby rozpocząć tą przygodę to:

– kolorowe papiery

– nożyczki

– klej

Oczywiście nie potrzebujecie wszystkiego na samym początku, im więcej prac wykonacie tym łatwiej zaczniecie odkrywać nowe techniki, które pomogą Ci w realizacji pomysłów.

Najczęściej przydają się również:

– ozdobne dziurkacze,

– stemple i pieczątki,

– cyrkonie i perełki,

– wstążki,

– naklejki,

Popularne są także papierowe kwiaty, które możecie wykonać samodzielnie.

Tradycyjnie zachęcam Was do wykorzystywania materiałów z recyclingu 😊

Możecie stworzyć jeden wielki kalendarz „dla Pracowni” lub indywidualne kalendarze dla chętnych odwiedzających Waszą Pracownię.

W wyzwaniu będzie liczyła się kreatywność i twórcze podejście do kalendarza.

Czas na wyzwanie macie do 24 grudnia.

 

Fot: Bianca Ackermann Unsplash

Skontaktuj się z autorem