zamknij

Znaj swój kraj

0

Jak wiecie pandemia nie sprzyjała podróżom. Nie mieliśmy zbyt wielu okazji do tego, aby wsiąść do pociągu/autobusu/samochodu bylejakiego, by móc odwiedzić rodzinę lub zwiedzić nieznane zakątki naszego kraju. Wszystko jednak się kiedyś kończy i nadeszła chwila oddechu 😊

Dlatego chcielibyśmy Wam zaproponować, aby już dziś zaplanować zwiedzanie Polski za pośrednictwem mapy, którą sami stworzycie. Zastanówcie się co Wasza miejscowość/region ma do zaproponowania mieszkańcom z innych regionów Polski. Czym ich przyciągnąć i jak skłonić do odwiedzania Waszego regionu? Może są to piękne krajobrazy? A może ciekawe szlaki rowerowe bądź piesze? A może wreszcie Wasz region słynie z jakiejś potrawy, której nie można zjeść w żadnym innym zakątku Polski? A gdyby tak przedstawiciele z innej Pracowni Orange mieli odwiedzić Was na weekend, co byście im zaproponowali? Gdzie byście ich zabrali?

Proponujemy Wam stworzenie multimedialnej mapy Waszych okolic. Może mieć ona charakter krótkiej video-pocztówki lub prezentacji, w której możecie wykorzystać storytelling. 

Do realizacji tego zadania możecie zaprosić Waszych lokalnych liderów (może Sołtys lub Wójt lub dyrektor miejscowej szkoły?) pomoże Wam zaprosić do Waszych miejscowości przybyszy z innych części kraju? Jak wiadomo kreatywność nie zna granic 😊 Wasza mapa może mieć charakter tradycyjnej mapy z wytyczonymi punktami do zwiedzania i legendą. Możecie dodać zdjęcia miejsc, tak aby zwiedzający widzieli o czym jest mowa, ale możecie też zawrzeć zagadki (np. odszukanie jakiegoś konkretnego miejsca, o którym wiadomo dopiero jak się do niego dotrze). Świetnym pomysłem będzie tez dodatnie przepisu na lokalną potrawę lub miejsca, w którym można ją zjeść.

Na realizację zadania macie do końca wakacji.

 

 

W ocenie wyzania będzie brane pod uwagę:

- kreatywność

- zaangażowanie

- różnorodność zaproponowanych miejsc/aktywnosci

 

Ahoj przygodo! 

 

Fot: David Marcu on Unsplash  

 

Skontaktuj się z autorem