zamknij

Światowy Dzień Wody

0

Drogie Liderki, drodzy Liderzy,

Czy wiedzieliście, że co roku obchodzony jest Światowy Dzień Wody?  Został on ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 r. podczas konferencji Szczyt Ziemi w Rio de Janeiro w Brazylii i obchodzony jest rokrocznie 22 marca. Jego celem jest podniesienie świadomości, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Obchody święta przyczyniają się do pogłębianie szacunku do wody, która ze względu na swą pozorną dostępność, często bywa marnotrawiona. Dostęp do czystej wody jest luksusem w krajach borykających się z biedą, skutkami konfliktów zbrojnych i klęsk żywiołowych.

Dziś chciałabym Wam zaproponować wyzwanie, w którym naszym partnerem jest Polska Akcja Humanitarna (PAH). Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem Zróbmy szum wokół wody, a jej opis możecie znaleźć tutaj  Znajduje się tam link do rejestracji, po której otrzymacie materiały potrzebne do wyzwania jakie możecie podjąć. Tym razem macie pełną dowolność. Możecie zorganizować quiz, spotkanie-warsztat, albo zobowiązać się do przeżycia jednego dnia z ograniczonym zasobem wody jak doświadcza tego wielu ludzi na naszej planecie. Możecie też na stronie PAH zmówić materiały jeśli zdecydujecie się na zrobienie kiermaszu.

Przy ocenie wyzwania będzie brana pod uwagę skala i jakość działań dostosowana do formy i możliwości Pracowni. Zachęcam Was do nagrywania filmików i umieszczania informacji na Waszych profilach FB i na platformie. Na Wasze relacje czekam do 31 marca. 

P.S. Życzę dziś wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet WSZYSTKIM kobietom w naszej społeczności :) 

Fot. vecteezy.com

 

Skontaktuj się z autorem