zamknij

Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

1

Zbliża się kolejna już odsłona Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI), rokrocznie obchodzonego święta w Pracowniach Orange w całej Polsce.

Celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Jest to też okazja do zaznajomienia dorosłych, czyli rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa w sieci i promocja jej pozytywnego wykorzystania.

W tym roku ten dzień wypada 9 lutego, ale inicjatywy mogą potrwać do końca marca. 

Z tej właśnie okazji zapraszamy Was do wzięcia udziału w wyzwaniu.

Dodatkowo możecie zgłosić podjęte przez Was działania na oficjalnej stronie DBI. Tu znajdziecie link do zgłoszeń

Co trzeba zrobić?

Działania mogą mieć różnoraki charakter. Chodzi o to, aby były przeprowadzone lokalnie na rzecz młodych użytkowników internetu. Mogą to być zajęcia edukacyjne, happeningi, kampanie informacyjne, konkursy, itp. na temat bezpieczeństwa w sieci. Pamiętajcie, aby działania dostosować do Waszych możliwości. Prowadzicie teraz szkolenia online? To akcje w ramach DBI też zróbcie online! Rozkręcacie ponownie fanpage’a Pracowni? Skorzystajcie z DBI do przeprowadzania konkursu, który przypomni Waszym stałym bywalcom o Was!  

Ja Wam po raz kolejny polecam aplikację na smarphony MegaMisja z Psotnikiem, która w formie zabawy uczy m.in. o bezpieczeństwie w sieci. Przekażcie polecajkę dalej. ;)

Wszelkie materiały do zajęć dla różnych grup wiekowych znajdziecie na stronie DBI. 

Można również wziąć udział w konkursie na najciekawszą inicjatywę Dnia Bezpiecznego Internetu, szczegóły będą dostępne wkrótce na oficjalnej stronie

Myślę, że będzie to jest doskonała okazja do połączenia przyjemnego z pożytecznym :). Na relacje fotograficzne lub filmowe z krótkim opisem, pokazujące jak obchodzicie DBI, czekamy do 8 kwietnia 2021 do 23.59.

Przy ocenie wyzwanie będą brane pod uwagę:

  • kreatywność, 
  • skala i jakość działań dostosowana do formy i możliwości Pracowni (jeśli decydujecie się np. na kampanię informacyjną online to zróbcie ją z rozmachem (może to czas na konto Pracowni na TikToku?).

Skontaktuj się z autorem