zamknij

Pracowniana Sztuka

0

Przychodzę do Was z artystycznym wyzwaniem. Zastanawiam się, jak myślicie, co to jest sztuka? Istnieje wiele teorii tego jak powstała, do czego służy, czy co nią jest. Z jednej strony nikt nie potrafi podać tego jednego jedynego kryterium, które by osądzało „to jest sztuką, a to nie jest”, z którym wszyscy  się zgodzą, a z drugiej strony każdy z nas ma swoją definicję i często bez problemu jesteśmy w stanie odróżnić sztukę od „nie sztuki”. 

Na potrzeby tego wyzwania sięgnęłam do definicji starożytnych Greków, którzy twierdzili, że najdoskonalszym przejawem Sztuki jest jej naśladownictwo. Czy już wiecie na czym polega wyzwanie? 

W ramach wyzwania trzeba zorganizować warsztaty, na których odtworzycie wybrane przez Was dzieło wspólnie z uczestnikami zajęć, a następnie to sfotografujcie. Możecie wybrać starożytny fresk, współczesny obraz lub renesansową rzeźbę. Przebierajcie się, malujcie, budujcie i wymyślajcie ciekawe rozwiązania! Wasze zdjęcia możecie później przerobić/podrasować w programie graficznym. 


W relacji do wyzwania opiszcie jakie i dlaczego te działa wybraliście (podajcie również link do oryginału), jak przebiegały prace, kto wziął udział w warsztatach. Dodajcie również Wasze dzieła wraz z linkami do oryginałów, które odtwarzaliście. 

Oceniać będziemy Waszą kreatywność w odzwierciedleniu dzieła, Wasze zaangażowanie, pomysł i efekt końcowy, czyli zdjęcia! Na dodanie relacji do tego wyzwania macie czas do 10 kwietnia do 23.59. Wyzwanie przedłużone do 19 kwietnia z powodu kwarantanny. Jeśli trzeba będzie, to jeszcze je wydłużę :)

Warunki nie pozwoli wznowić wyzwania, tak aby je dokończyć wspólnie w Pracowni. Więc do końca maja macie czas na dokończenie wyzwania w takiej formie na jaką Wam warunki pozwalają. Można robić sesje samodzielnie w domu :). 

 

Ostatnie przedłużenie do 12.06.2020.

 

To wyzwanie już kiedyś zostało ogłoszone. Inspiracją do niego był projekt przygotowany przez Muzeum Miasta Jaworzna w ramach Akademii Orange. Zdradzę Wam sekret ;). Ja też taki projekt realizowałam w gimnazjum. Dwa zdjęcia publikuję poniżej. 

 

Odtworzenie obrazu Anny Bilińskiej, Kobieta ze Słowikiem 1892, dostępny na stronie: http://www.galeriamokra.pl/obrazy/0345.jpg                     

Pierwsze zdjęcie to oryginalna fotografia, a drugi obraz został przerobiony w photoshopie, aby był bardziej podobny do oryginału. Odtworzenie obrazu Olgi Boznańskiej, Portret Kobiety (Cyganka), 1888, Narodowe Muzeum w Krakowie, dostępny na stronie: https://pl.wikipedia.org/wiki/Olga_Bozna%C5%84ska#/media/Plik:Olga_Bozna%C5%84ska_1888_Cyganka.jpg

Skontaktuj się z autorem