zamknij

#codeweek 2019

0

Kolejny raz wspólnie świętujmy Europejski Tydzień Kodowania!

Świętowanie trwa od 5 do 20 października 2019 roku.

Przez te kilkanaście dni w całej Europie odbędzie się mnóstwo wydarzeń związanych z programowaniem. Z tej okazji zapraszamy Was bardzo serdecznie, żebyście też przyłączyli się do tej międzynarodowej inicjatywy. 

Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w Code Week?

Jest to międzynarodowe święto, więc można to zrobić na kilka sposobów: 

  • Sprawdzić czy w Waszej okolicy organizowane jest jakieś wydarzenie i do niego dołączyć - listę znajdziecie na stronie Code Week.

  • Samodzielnie zorganizować zajęcia lub warsztaty kodowania w Pracowni Orange i dodać je z hasztagiem #codeweek na tej samej stronie CW. Jeśli chcecie zrobić otwarte dla wszystkich osób zajęcie w Pracowni, to dodajcie hasztag #otwarte.

Gdzie szukać materiałów?

  • Wszelkie potrzebne materiały do zajęć znajdziecie na stronie projektu. Są tam dostępne dokładne instrukcje, opisy i scenariusze oparte o język programowania Scratch, który jest językiem wizualnym, prostym i przyjemnym do nauki.

  • Można skorzystać też z Bazy wiedzy programu MegaMisja lub scenariuszy #SuperKoderów.

  • W Waszych relacjach! Zorganizowaliście kilkadziesiąt niesamowitych warsztatów, które dla innych Pracowni mogą być źródłem inspiracji.

Na Wasze relacje z Tygodnia Kodowania czekamy do 30.10.2029 do 23.59. Pamiętajcie, żeby w pełni zrealizować wyzwanie trzeba dołączyć do akcji rejestrując swoje wydarzenie (warsztaty, spotkanie itp.) na http://codeweek.org.pl/#events


A więc do dzieła - Miłego kodowania!

Code week na facebooku:www.facebook.com/CodeWeekPL

Code week w sieci + KONKURS : http://koduj.gov.pl/codeweek/

Polecane hasztagi tygodnia kodowania to: #codeweek #otwarte

 

Skontaktuj się z autorem