zamknij

Jak nowe technologie...?

0

Kochani, już w październiku odbędzie się kolejny Zjazd Pracowni Orange. Wiecie, że to spotkanie pełne inspiracji, wiedzy, rozmów i mega zastrzyk energii! Jest to Wasze święto! Między innymi dlatego chcemy usłyszeć na nim Wasze historie. 


O to dla Was wyzwanie związane ze Zjazdem Pracowni Orange. 

Jesteśmy pewne, że nowe technologie to już część Waszego życia. Jesteśmy ciekawe co to właściwe dla Was znaczy, Waszej Pracowni i społeczności. Co się zadziało, zmieniło w Waszej miejscowości od otwarcia Pracowni Orange. 

Wyzwania polega na przygotowaniu filmu pod tytułemJak nowe technologie wpłynęły na życie mieszkańców?”. Film może trwać maksymalnie 2 minuty. Wyzwanie rozstrzygniemy podczas zjazdu, a to oznacza, że…. Najlepsze filmy obejrzą wszyscy uczestnicy Zjazdu i wręczymy ekstra nagrody dla zwycięzców! Podczas poprzedniego zjazdu zwycięskie Pracownie otrzymały Ozobota, a co w tym rok? Zacznijcie pracować nad filmem, a my pomyślimy czy zdradzić Wam nagrodę, czy może to będzie niespodzianka :D

Zdradzamy nagrody! Pracownia, która zajmie pierwsze miejsce, otrzyma robota Photona. Za drugie miejsce dostanie Lego BOOTS, a trzecie mBOTa! Jest o co powalczyć! 

Ważne! Prośba, abyście stworzyli nowy film. Co to znaczy w praktyce? Zależy nam, aby to był film, a nie pokaz zdjęć. Może to być animacja, lepiej unikać np. zmontowania nowego filmu ze starych nagrań. 

 

Kilka rad :)

  • Opowiedzcie historię → przeczytajcie o storytellingu i tu (zwróćcie uwagę, że czasem historia jednej osoby świetnie przedstawia sytuację całej społeczności, a innym razem lepiej pokazać kilka osób)  

  • Spokojnie możecie nagrywać telefonem, pamiętajcie, aby trzymać smartphona poziomo → kilka trików w tym filmiku (a jeśli brakuje Wam sprzętu, to napiszcie do mnie, pojawi się jako nagroda w grywalizacji)

  • Film może mieć różne formy, zerknijcie na “rysowany” (jako inspirację daję linka do mojego pierwszego rysowanego filmiku)

  • Do montowania filmu możecie skorzystać z różnych darmowych aplikacji, na smartphona np. z Quik lub FilmoraGo, a na komputer PhotoStage (dziękuję bardzo Natalii Maćkiewicz za rekomendacje). Co będzie brane pod uwagę przy wyłanianiu zwycięzców?

  • spełnienie wymogu dotyczącego czasu i tematu filmu

  • atrakcyjność filmu dla odbiorców

  • profesjonalność filmu 

  • zaangażowanie wolontariuszy, lokalnej społeczności 


Koniecznie bierzcie udział! Widzimy się na zjeździe :) 

A i wyzwanie trwa do 6 października 2019 do 23.59 i wyjątkowo nie może być przedłużone nawet o jeden dzień :D

 

 

Skontaktuj się z autorem