zamknij

Gwiazdorzymy

0

 Ostatnio w sieci krąży filmik, na którym grupa Studio 188 odtwarza sceny z kultowego filmu Titanic według zasady “nisko budżetowej”; kojarzycie? Jeśli nie, to zerknijcie na filmik!

 


Zasada “nisko budżetowa” oznacza, że w czasie produkcji korzysta się z zastanych materiałów i własnych sił. Tym samym nie są potrzebne pieniądze do zrobienia filmiku albo minimalne - nie zawsze ze wszystkich wydatków da się zrezygnować. 

 

Czy już wiecie na czym polega wyzwanie? 

 W tym wyzwaniu Waszym zadaniem jest zorganizowanie warsztatów filmowych, na których odtworzyć scenę/y z filmu lub teledysku. Ważne:

  • możecie odtworzyć kilka sekund lub kilka minut - to zależy od Was

  • technika jest dowolna - to znaczy, że możecie wykonać np. animacje poklatkową 

  • parodia, jak i dosłowne odwzorowanie są mile widziane

 

W relacji zamieście:

  • Wasz film

  • link do filmu/teledysku, który odtwarzacie

  • relacje z przebiegu warsztatu (kiedy się odbyły, kto w nich uczestniczył, jak przebiegały prace)

  • *filmik making of (jeśli macie ochotę)

 

Ja widzę kilka opcji realizacji tego wyzwania. Można nagrać kilka scen, w czasie dwugodzinnego warsztatu lub dwie godziny przeznaczyć na burzę pomysłów. Aby zmotywować Was do kreatywnego podejścia i docenić ciężką pracę dla zwycięzców jest przewidziana dodatkowo ekstra nagroda! Będzie to Tablet Samsung Galaxy Tab, który świetnie się nada do nagrywania kolejnych filmów. 

 

Przy rozstrzyganiu wyzwania będą brane pod uwagę: zaangażowanie (między innymi poświęcony czas czy liczba osób zaangażowanych), kreatywność i efekt końcowy. 

 

Na wyzwanie macie równo miesiąc, czyli relacje należy dodać do 22.08.2019 do godziny 23.59. // Wyzwanie przedłużone do 8 września 2019

 

Macie jakieś pytani? 


Fot. Photo by Jakob Owens on Unsplash

Skontaktuj się z autorem