zamknij

Na tropie pisanek IV

0

Tradycji musi stać się zadość! Czwarty raz możecie wziąć udział w wyzwaniu wymyślonym przez Kasię (poprzednią animatorkę grywalizacji)! Tym razem możecie wybrać znaną już Wam formę lub dodać do niej trochę technologii i zdobyć dodatkowych 50 punktów :D

Co trzeba zrobić? 

Najpierw na zajęciach robicie wspólnie pisanki, kraszanki, drapanki, oklejanki, nalepianki, ażurki albo rysowanki. Metod ozdabiania jajek jest dużo, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Następnie chowacie pisanki w Pracowni, w kuchni, łazience i na zewnątrz, gdzie tylko Wam się uda (można schować też zające i baranki)

Kiedy już wszystkie pisanki będą dobrze ukryte, możecie zaprosić dzieci i dorosłych do zabawy. Jeśli będzie dużo chętnych podzielcie ich na drużyny i niech każda szuka pisanek na własną rękę. Żeby gra nie była za krótka schowajcie przynajmniej 10-15 jajek.

Gdy już wszystkie pisanki zostaną odnalezione i w całości przetransportowane do Pracowni możecie podzielić się jajkiem, albo zjeść babę lub mazurka, żeby uczcić trud dzielnych jajecznych tropicieli:).

 

*Rozszerzenie technologiczne*

Do podstawowej wersji należy dodać nowe technologie. Najlepiej skorzystać z jednej aplikacji, do której będą mieli wszyscy dostęp podczas szukania pisanek. Łapcie kilka pomysłów ode mnie:

  • Snapchat, to podpowiadania
  • Pod kodami QR ukryć wskazówki/informacje ciepło - zimno
  • Przy pomocy HP revelar ukryć zwierzątko/hasło - wygrywa drużyna, która pierwsza odgadnie
  • ActionTrack do wskazywania tras
  • Wykorzystać Kahoot do sztafetowego szukania jajeczek

Możecie wykorzystać inne aplikacje. Jeśli podoba Wam się pomysł, ale nie wiecie co oznaczają hasła napisane w punktach, to dajcie znać w komentarzu. Wspólnie je rozszyfrujemy. 

Na fotorelacje z pisankowych poszukiwań czekamy do 30.04.19 

Jeśli decydujecie się na wersję rozszerzoną, to napiszcie o tym w relacji. Dostaniecie wtedy ekstra 50 punktów.  

Będziemy oceniać jajeczno-radosno-wielkanocny charakter relacji.

Ruszajcie do gry!

 

Skontaktuj się z autorem