zamknij

Ucieknij z Pracowni

1

Na ogół zachęcamy Was do otwierania się na pomysły, ludzi, wyzwania. Tym razem zadanie zupełenie inne - należy kilka osób zamknąć w Pracowni!  

O co chodzi?

Zadanie polega na zamienieniu Waszej pracowni w popularny pokój zagadek (często nazywany Escape Room) i zaproszenie rodzin, uczniów, znajomych do zabawy, czyli wyjścia z niego.

Escape room to gra, w której grupa osób zostaje zamknięta w pomieszczeniu pełnym zagadek.  Aby się wydostać muszą rozwiązywać kolejne zadania i szukać wskazówek, które doprowadzą ich do klucza. Na wydostanie się mają ograniczony, wcześniej ustalony czas.

Może to się wydawać trudne wyzwanie, ale jestem pewna, że dacie radę i będzie mieć dużą frajdę z przygotowywania go.

Wyzwanie składa się z dwóch części:

1. Spotkanie w Waszym zespole, na którym wymyślicie Wasz Pokój Zagadek (w jego tworzeniu muszą wziąć minimum trzy osoby udział)

2. Zorganizowaniu zabawy

Materiały pomocnicze:

- filmik z wystąpienia TEDx, na którym doświadczona projektantka pokojów dzieli się swoim doświadczeniem https://www.youtube.com/watch?v=bsWYIv5uvnE

- zbiór artykułów o przygotowywaniu Escape Room-ów w szkołach i bibliotekach  -

http://projektykulturalne.blogspot.com/2016/12/jak-zorganizowac-escape-room-w.html

Uwaga! Ponieważ Wasze Pracownie są pełne nowych technologii, koniecznie wykorzystajcie je przy tworzeniu zagadek! 

W relacji zamieście zdjęcia, filmiki, dzięki którym poczujemy klimat Waszego pokoju. Napiszcie też kto wziął udział w zabawie i czy udało im się wyjść oraz jakie nowe technologie użylicie podczas projektowania pokoju. 

Pamiętajcie o promocji gry w Waszej miejscowości. Moim zdaniem jest to świetna gra na Dzień Dziecka lub rozpoczęcie Wakacji. 

Macie czas do końca czerwca! 

A co jeśli kogoś na zawsze uwięzicie? 

Fot. Pixabay

Skontaktuj się z autorem