zamknij

Na tropie pisanek III

0

Wielkanoc już za niecałe 3 tygodnie, a nie można świętować przecież bez pisanek!

Święta to też radość oraz spędzanie czasu w miłej i rodzinnej atmosferze, dlatego proponujemy Wam już tradycyjną wielkanocną grę z pisankami w roli głównej.

Inspiracją do tego wyzwania była opowieść mojej cioci, która pochodzi, że Śląska, gdzie dzieciaki, co roku  bawią się szukając wielkanocnych jajek.

Co trzeba zrobić?

Najpierw na zajęciach robicie wspólnie pisanki, kraszanki, drapanki, oklejanki, nalepianki, ażurki albo rysowanki. Metod ozdabiania jajek jest dużo, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Następnie chowacie pisanki w Pracowni, w kuchni, łazience i na zewnątrz, gdzie tylko Wam się uda (można schować też zające i baranki)

Kiedy już wszystkie pisanki będą dobrze ukryte, możecie zaprosić dzieci i dorosłych do zabawy. Jeśli będzie dużo chętnych podzielcie ich na drużyny i niech każda szuka pisanek na własną rękę. Żeby gra nie była za krótka schowajcie przynajmniej 10-15 jajek.

Gdy już wszystkie pisanki zostaną odnalezione i w całości przetransportowane do Pracowni możecie podzielić się jajkiem, albo zjeść babę lub mazurka, żeby uczcić trud dzielnych jajecznych tropicieli:).

Na fotorelacje z pisankowych poszukiwań czekamy do 13.04.18

Będziemy oceniać jajeczno-radosno-wielkanocny charakter relacji.

Ruszajcie do gry!

 

 

 

Fot: fot. LeCornichon, CC-BY-SA-3.0

Skontaktuj się z autorem