zamknij

#codeweek

0

W tym roku obchodzimy 5 urodziny Europejskiego Tygodnia Kodowania!

Świętowanie trwa od od 7 do 22 października.

Przez te kilkanaście dni w całej Europie odbędzie się mnóstwo wydarzeń związanych z programowaniem. Z tej okazji zapraszamy Was bardzo serdecznie, żebyście też przyłączyli się do tej międzynarodowej inicjatywy.

Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w Code Week?

Sprawdzić czy w Waszej okolicy organizowane jest jakieś wydarzenie i do niego dołączyć - listę znajdziecie na stronie Code Week.

Samodzielnie zorganizować zajęcia lub warsztaty kodowania w Pracowni Orange i dodać je z hasztagiem #codeweek na tej samej stronie CW. Jeśli chcecie zaprosić nie tylko użytkowników Pracowni dodajcie hasztag #otwarte.

Gdzie szukać materiałów?

Wszelkie potrzebne materiały do zajęć znajdziecie na stronie projektu. Są tam dostępne dokładne instrukcje, opisy i scenariusze oparte o język programowania Scratch, który jest językiem wizualnym, prostym i przyjemnym do nauki.

Można skorzystać też z Bazy wiedzy programu MegaMisja lub scenariuszy #SuperKoderów.

Dla tych co chcieliby stworzyć na zajęciach aplikację zapraszamy do czytania naszej pomarańczowej publikacji: ”Appetyt na aplikację” Sylwii Żółkiewskiej. Kto jeszcze nie ma wersji papierowej pobrać może ją tu.

Na Wasze relacje z Tygodnia Kodowania czekamy do 31.10.17.

Pamiętajcie, żeby w pełni zrealizować wyzwanie trzeba dołączyć do akcji rejestrując swoje wydarzenie (warsztaty, spotkanie itp.) na http://codeweek.org.pl/#events

A więc do dzieła - Miłego kodowania!

Code week na facebooku:www.facebook.com/CodeWeekPL

Code week w sieci + KONKURS : http://koduj.gov.pl/codeweek/

Polecane hasztagi tygodnia kodowania to: #codeweek i #otwarte

 

Skontaktuj się z autorem