zamknij

Tydzień z internetem

0

Zapraszamy do udziału w ogólnoeuropejskiej kampanii Tydzień z Internetem - Fundacja Orange jest jednym z partnerów tegorocznej edycji.

Tydzień z internetem odbędzie się w dniach 24-30 marca br. Jego myśl przewodnia to zdobywanie i rozwijanie umiejętności cyfrowych potrzebnych w nowoczesnej europejskiej gospodarce. Instytucje i organizacje, które wezmą udział w kampanii, zorganizują spotkania przybliżające różnorodne możliwości internetu i nowych technologii, szczególnie te, które są przydatne w  planowaniu ścieżki zawodowej. Pomogą w tym scenariusze przygotowane specjalnie na Tydzień z Internetem:

„Co ze mnie wyrośnie?” – scenariusz spotkania dla dzieci w wieku 6–9 lat i ich rodziców o wymarzonych zawodach i umiejętnościach, które są potrzebne do ich wykonywania.

„Zagraj w przyszłość” – scenariusz spotkania dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych o badaniu predyspozycji zawodowych i planowaniu ścieżki zawodowej.

„Pole do popisu”– kurs online dla seniorów (autorstwa Orange Polska i Fundacji Orange) z wyszukiwania informacji w Internecie, połączony z wiedzą o rozwoju kompetencji poprzez narzędzia online oraz wolontariacie dla seniorów.

Uczestników spotkań zapraszamy do udziału w konkursie Odyseja Technologiczna 2025, na zwycięzców czekają tablet i smartfony.

Więcej informacji na temat Tygodnia z Internetem 2014

Serdecznie zapraszamy!

Skontaktuj się z autorem