zamknij

Internetowy Teatr dla Szkół w Gminie Przecław

0

Już w najbliższy piątek 20 września uczniowie kl. VI ze wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Przecław, obejrzą przedstawienie teatralne na żywo z Wrocławskiego Teatru Edukacji ARTENES w ramach „Internetowego Teatru dla Szkół”.

Na transmisję przedstawienia zaprasza Burmistrz Przecławia Ryszard Wolanin. Transmisja przedstawienia odbędzie się w Pracowni Orange który spełnił wymogi formalne i techniczne konieczne do prawidłowego odbioru audycji. „Bajkę o przedsiębiorczym Janku i jego niemądrych braciszkach” obejrzy w sumie 120 uczniów z terenu Gminy Przecław. Transmisja przedstawienia w najbliższy piątek o godz. 1000.

Internetowy Teatr TVP dla szkół to nowatorska telewizyjna inicjatywa wykorzystująca nowoczesną technologię jako sposób dotarcia ze sztuką wysokich lotów do masowej młodej widowni.

Odbiorcą teatralnych wydarzeń są uczniowie różnego typu szkół położonych daleko od wielkomiejskich ośrodków kulturalnych i artystycznych. Grany na żywo spektakl odbierany jest w tym samym czasie przez kilkutysięczną uczniowską społeczność w całej Polsce za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej.

Spektakularny sukces pilotażowego przekazu „Czarnoksiężnika z krainy Oz” ze znakomitego Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie do wybranych 100 szkół podstawowych w kraju dowodzi olbrzymiej potrzeby kontynuacji tego przedsięwzięcia. Biorąc pod uwagę akceptację środowisk i duże zapotrzebowanie społeczne Telewizja Polska podjęła decyzję o kontynuacji przedsięwzięcia. Do udziału typowane są kolejne placówki, a do współpracy zapraszane najlepsze teatry w całej Polsce, które bardzo często angażują się w telewizyjne przedsięwzięcie non profit.

Zaproponowany repertuar obejmie nie tylko kanon lektur szkolnych ale też adaptacje teatralne arcydzieł literatury polskiej i światowej spełniające funkcje edukacyjne.

W powakacyjnym repertuarze znalazły się:

przedstawienie „Jaś i Małgosia”  transmitowane 12 września 2013r.

Skontaktuj się z autorem