zamknij

Dożynki Gminne 2019

0

Dożynki w gminie Trzydnik Duży od tego roku będą się odbywać rotacyjnie. W niedzielę 18 sierpnia pierwszymi gospodarzami będą, oprócz wójta, sołectwa Węglin i Węglinek, a w kolejnych latach święto plonów będzie organizowane w innych dużych sołectwach.

Trzydnik Duży przez kilka lat gościł rolników, ich rodziny i pozostałych gości na miejscowym stadionie. Tutaj mamy bardzo dobrą infrastrukturę, potrzebną do organizacji tego typu uroczystości, ale mieszkańcy innych miejscowości też chcieliby się sprawdzić w takiej roli. Spełniając te postulaty w tym roku zapraszamy do Węglina, a potem do innych miejscowości, także do Trzydnika Dużego - wyjaśnia powody swojej decyzji wójt gminy Trzydnik Duży.

Niedzielne obchody rozpocznie o 13.00 msza święta w kościele w Węglinie, podczas której rolnicy będą dziękować za tegoroczne plony. Po eucharystii korowód dożynkowy przejdzie na plac przy remizie OSP Węglin, gdzie nastąpi przekazanie chleba i prezentacja wieńców dożynkowych. 

 

Wieczorną część festynu wypełnią koncerty zespołów preferujących różne style muzyczne, od popu i folku przez liryczne ballady, po disco polo. Publiczność będą bawić - "Megitza", "Colombo" i "Chilli".

Dożynkom będą towarzyszyć wystawy sołectw i OSP, policji, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, ośrodka pomocy społecznej, gminnej biblioteki, ośrodka kultury, pracowni orange i komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Olbięcina, firmy "Wela Trans" oraz kraśnickiego oddziału Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie. Przedstawiciele tego ostatniego przyjadą do Węglina m.in. z pojazdem, symulującym dachowanie. 

Nie zabraknie również gier, zabaw i konkursów oraz atrakcji w wesołym miasteczku dla dzieci, a także stoisk z rękodziełem i lokalnymi przysmakami, przygotowanymi przez sołectwa z gminy Trzydnik Duży. 

Skontaktuj się z autorem