zamknij

Spotkanie mieszkańców Rytla i okolic z Anną Guzik w Pracowni Orange w Rytlu

0

                 W środowe popołudnie (6.02.2019) odbyło się spotkanie z aktorką Anną Guzik. Odwiedziny tak zacnego i jak się okazało, przesympatycznego gościa było możliwe dzięki naszej wspaniałej, utalentowanej młodzieży, która wzięła udział w ogólnopolskim konkursie „Nasza Miejscowość 2050”. Gdzie zdobyła zaszczytne pierwsze miejsce. Organizatorem konkursu była Fundacja Orange. Zwycięski filmik nagrały dziewczyny z grupy teatralnej pn.: „Siła w nas” z Ośrodka Kultury w Rytlu, w składzie: Julia Leszczyńska, Anna Łangowska, Dorota Brzezinska wraz z opiekunem grupy Joanną Czerniejewską.


Spotkanie poprowadziła Dyrektor Ośrodka Kultury w Rytlu p. Małgorzata Kowalewska-Remisz, która po powitaniu wszystkich gości, przedstawiła zebranym historię powstania Pracowni Orange w Rytlu. W kilku zdaniach opisała również szerokie spektrum działalności Pracowni, dzięki której lokalna społeczność może korzystać z interesujących propozycji warsztatów, wydarzeń kulturalnych, jak i nowoczesnych technologii.

Rytelski poeta Pan Henryk Twardokus przygotował na to spotkanie okolicznościowy wiersz, za który otrzymał od publiczności gromkie brawa.


Rozmowa z artystką przebiegała w swobodnej i niczym nieskrępowanej atmosferze. Anna Guzik swoimi odpowiedziami na zadawane pytania pokazała, że jest nie tylko świetną aktorką, ale również sympatyczną osobą i dobrym człowiekiem.
Zwyciężczynie konkursu otrzymały od Pani Ani i Fundacji Orange specjalne reżyserskie krzesło i filmowy klaps z autografem aktorki.


W przygotowanie imprezy zaangażowała się cała załoga z Ośrodka Kultury w Rytlu i współpracująca z nami młodzież z grupy teatralnej „Siła w nas”. Grupa ta była również odpowiedzialna za przygotowanie na to spotkanie gry. Kalambury rozbawiły naszego gościa i zebraną publiczność. W odgrywaniu niektórych haseł młodzież zaangażowała również naszego gościa.


Imprezę uświetniły występy zespołów wokalnych z Ośrodka Kultury w Rytlu, „Rytm” w składzie: Agnieszka Gierszewska, Julia Łepek, Natalia Gierszewska, solistka Aleksandra Hinc, przygotowane przez Wiesława Galikowskiego, oraz zespół wokalny z Klubu Seniora „Jesienna Róża”.


Po spotkaniu na wszystkich czekał przepyszny poczęstunek przygotowany przez koło kulinarne: „Konfitury z Ośrodka Kultury i nie tylko”. To był też dodatkowy czas, by porozmawiać z naszym gościem, a także zobaczyć zwycięski filmik.


Serdeczne podziękowania należą się wszystkim, którzy swoją pracą pomagali w przygotowaniu tego spotkania.
Dziękujemy Pani Annie Guzik, Paniom Łucji Kornaszewskiej – Antoniuk oraz Benicie Orlik za odwiedziny. Fundacji Orange za współpracę, wprowadzanie wielu ciekawych inicjatyw i okazywane na każdym kroku wsparcie.

Skontaktuj się z autorem