zamknij

"Arduino" pomysłem na przyszłość

0

"Arduino" pomysłem na przyszłość

Szacuje się, że w Polsce brakuje około 50 tysięcy programistów. Specjaliści rynku pracy twierdzą, że to bardzo perspektywiczne zajęcie, a fachowcy w tej dziedzinie nie powinni mieć problemów ze znalezieniem zatrudnienia.

 

Mieszkańcy gminy Trzydnik Duży mogą postawić swoje pierwsze kroki w tej profesji na warsztatach, które organizuje Pracownia Orange, działająca w miejscowym ośrodku kultury.

Warsztaty arduino, które są swoistym połączeniem programowania z elektroniką, odbędą się pod koniec miesiąca, ale zapisy chętnych już się rozpoczęły. 

- Propozycja jest skierowana do osób w wieku co najmniej 14 lat, które chcą poznać podstawy programowania w języku C oraz tak zwanej elektroniki kreatywnej - mówi Sławomir Nowak z trzydnickiej Pracowni Orange.

 

Zainteresowani mogą się zapisywać na profilu pracowni na Facebook'u, osobiście w ośrodku kultury albo telefonicznie pod numerem: 15 873 18 26. 

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego o zakwalifikowaniu na zajęcia będzie decydować kolejność zgłoszeń. Te są przyjmowane do 22 listopada, a warsztaty odbędą się dwa dni później.

 

Skontaktuj się z autorem