zamknij

Lekcja w-f z mistrzynią ANITĄ WŁODARCZYK

0

Dwukrotna złota medalistka igrzysk olimpijskich, trzykrotna mistrzyni świata oraz wielokrotna rekordzistka świata, Europy i kraju w rzucie młotem Anita Włodarczyk przyjedzie w przyszłym tygodniu do Trzydnika Dużego. We wtorek 18 września o 11.00 na miejscowym "Orliku" poprowadzi pokazową lekcję wychowania fizycznego.

- Nie co dzień zdarza się nam spotkać tak utytułowaną zawodniczkę, a jeszcze móc z nią potrenować... Gdy tylko dowiedzieliśmy się, że możemy gościć Anitę Włodarczyk, bez wahania skorzystaliśmy z tej okazji, zapraszając uczniów ze wszystkich naszych szkół - cieszy się w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową wójt gminy Trzydnik Duży Franciszek Kwiecień. 
Szacuje się, że wtorkowe zajęcia zgromadzą nawet pół tysiąca młodych ludzi, którzy po lekcji będą mogli zdobyć zdjęcie i autograf Anity Włodarczyk. 

Trzydnik Duży jest pierwszym przystankiem wybitnej lekkoatletki, która rozpoczyna nowy cykl lekcji wychowania fizycznego. Do końca tygodnia takie zajęcia odbędą się jeszcze w czterech miejscowościach na Lubelszczyźnie, a potem są planowane w kolejnych trzech województwach.

Anita Włodarczyk jest pierwszą kobietą, która w rzucie młotem przekroczyła granicę 80 metrów, a wynik ten osiągnęła 1 sierpnia 2015 roku podczas Festiwalu Rzutów im. Kamili Skolimowskiej. Uzyskała wtedy 81,08 metra, ale w sierpniu następnego roku pobiła ten rekord na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Przetrwał on jednak niecałe dwa tygodnie, bo nowy ustanowiła... Anita Włodarczyk, rzutem na odległość 82,29 metra wyznaczając granicę, której żadna inna zawodniczka nie zdołała przekroczyć. 

 Nasi Wolontariusze z Pracowni Orange biorą udział w wydarzeniu :) 

Skontaktuj się z autorem