zamknij

Wyjątowa Wizyta w

0

W dniach 17-18 lipca 2018 r. grupa dzieci  z Pracowni Orange działającej przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Gaworzycach  z opiekunami udała się do Warszawy w ramach grantu wsparcie finansowe dla Pracowni Orange.
Warsztaty zaplanowane były na 18 lipca wiec dzień wcześniej poświęciliśmy na zwiedzanie stolicy.
Z  tarasu widokowego  Pałacu Kultury i Nauki  podziwialiśmy panoramę Warszawy. Krótki spacer, obiad, zakwaterowanie w Hotelu i długi  spacer, obfitujący w ciekawe wydarzenia. Pierwsze  kroki skierowaliśmy na  Stare Miasto. Naszym przewodnikiem była pani Bożena pracownik naszej biblioteki, która  dzieliła się z nami ciekawostkami o zabytkach i wiedzą historyczną z okresu II wojny światowej. Kolejno zwiedziliśmy: dziedziniec Zamku Królewskiego, Kolumnę Zygmunta, Rynek Starego Miasta, Barbakan, Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza, pomnik Małego Powstańca, Gmach Sądu Najwyższego  i wiele innych ciekawych miejsc.

 18 lipca-  Wizyta w magicznym miejscu  FabLab poweerd by Orange przy ulicy Twardej w pracowni, która  powstała dzięki współpracy Fundacji Orange i Stowarzyszeniu  Robisz.to.

Mieliśmy okazję zobaczyć  wszystkie pracownie FabLabu. Dzieci poznały specjalistyczne narzędzia oraz  metody  ich  wykorzystywania . 
 Nasza grupa wzięła udział  w  warsztatach krawieckich ,,Szyjesz” prowadzonych  przez  instruktorkę Justynę Halikowską.
Pani  Justyna omówiła przebieg zajęć ,a uczestnicy  otrzymali elementy wykroju filcowej maskotki wyciętej  przez ploter, następnie zaprojektowali własne maskotki dobierając odpowiednie elementy
wedle  własnego gustu i uznania.
Okazało się, że dla naszych uczestników praca z igłą i nitką nie jest ,,straszna’’ i nie stwarza większych problemów. Dzieci bardzo zaangażowały  się w wykonanie zadania. Okazały zainteresowanie, skupienie i niesamowitą cierpliwość.
Powstały super  maskotki, które dzieci zabrały ze sobą do domu.
Uczestnicy nie kryli radości i zadowolenia z przeprowadzonych zajęć i Wizyty w FabLabie.

Nasza fantastyczna przygoda dobiegła jednak końca . Pełni wrażeń i słońca ,które przez dwa dni naszej wizyty nas nie opuszczało wyruszyliśmy  w podróż powrotną do domu. Przygoda z Fundacja Orange na długo zapadnie w naszej pamięci. Jeszcze raz dziękujemy za możliwość uczestniczenia w Projekcie ,,Wsparcie finansowe dla Pracowni Orange”. Czekamy na więcejJ

 

 

Skontaktuj się z autorem