zamknij

Koncert w ramach cyklu „Szynwałdzkie Tarasy” w Szynwałdzie

0

W niedzielny wieczór 10 czerwca o godz. 19.00 na placu przed wejściem do Biblioteki Publicznej w Szynwałdzie – filii Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie po raz pierwszy odbędzie się koncert w ramach nowego cyklu „Szynwałdzkich Tarasów”. Muzyczny wieczór rozpocznie występ chóru Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Szynwałdzie, następnie na scenie pojawi się zespół Big Contest Band – Tarnowska Orkiestra Rozrywkowa. Swój występ będą także miały laureatki Gminnego Konkursu Artystów Maestro.
Chór szkoły podstawowej w Szynwałdzie istnieje od wielu lat, należą do niego uczniowie od klasy 4 szkoły podstawowej do klasy trzeciej gimnazjum, a jego zadaniem jest oprawa muzyczna uroczystości szkolnych, gminnych i środowiskowych. Uczniowie wykonują pieśni patriotyczne, religijne, muzykę rozrywkową i ludową. Członkowie chóru mają na swoim koncie występy w Konkursach Pieśni Patriotycznej, Muzyki Chrześcijańskiej, Dożynkach Gminnych i Powiatowych, a swoje zdolności i muzyczną pasję rozwijają na zajęciach pozalekcyjnych pod opieką p. Barbary Iwan.
Big Contest Band – Tarnowska Orkiestra Rozrywkowa – to dziewiętnastoosobowy zespół istniejący od sierpnia 2008 r. Orkiestra jest platformą wielopokoleniową, w której oprócz profesjonalnych i wykształconych muzyków działa grupa młodzieży, która zdobywa swoje pierwsze doświadczenie artystyczne i sceniczne u boku starszych kolegów. Big Contest Band do tej pory współpracował z takimi artystami jak: Karen Edwards, Reggie Moore, Stanley Breckenridge, Krzesimir Dębski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Stanisław Sojka, Grażyna Łobaszewska, Lora Szafran, Joachim Mencel, Leszek Kułakowski, Wojciech Grobosz, Anna Jurksztowicz, Piotr Cugowski i Antoni Krupa. Zespół współpracuje również z lokalnymi artystami i zespołami. Orkiestrą od początku jej istnienia kieruje i dyryguje jej założyciel i pomysłodawca Piotr Pociask.
Laureatki Gminnego Konkursu Artystów Maestro – dwie uzdolnione dziewczyny mieszkające na terenie gminy Skrzyszów, które ujęły swoim wokalem jurorów podczas przesłuchań konkursowych.

Skontaktuj się z autorem