zamknij

Gmina Przyjazna Pszczołom

0

W Polsce żyje 470 gatunków owadów pszczołowatych. Aż 222 z nich zagrożone jest wyginięciem! Pszczołom brakuje miejsc, gdzie mogłyby bezpiecznie żyć, rozmnażać się i zdobywać pokarm.

Nasza gmina po raz drugi przystąpiła do programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”, tym samym popierając „Manifest Gmin Przyjaznych Pszczołom”.

We współpracy z Kołem Pszczelarzy Skrzyszów zaplanowano w roku 2018 r. promocję pszczelarstwa poprzez edukację mieszkańców w zakresie ochrony pszczół. Zostaną przeprowadzone spotkania z najmłodszymi mieszkańcami naszej gminy.

Celem manifestu jest promowanie akcji na rzecz pszczół w naszej małej lokalnej społeczności. Działania zadeklarowane w ramach programu mogą obejmować m.in. zakładanie „pszczelich stołówek” na terenach zielonych należących do gmin, promocję pszczelarstwa lub edukację mieszkańców w zakresie ochrony pszczół. Każdy z nas zatem może przyczynić się do ochrony gatunków owadów pszczołowatych. Z załączonych plików dowiemy się także jak można założyć Miejsce Przyjazne Pszczołom by zapewnić tym pożytecznym owadom pokarm i schronienie. Pomóc może nawet niewielka doniczka z kwiatami na balkonie.

Poniżej znajdziecie Państwo wiele interesujących materiałów z których można skorzystać wspierając manifest, tworząc miejsca przyjazne pszczołom.

Skontaktuj się z autorem