zamknij

Uroczyste otwarcie Pracowni Orange w Gubinie

0

Nowopowstała „pomarańczowa sala multimedialna” jest już czynna dla wszystkich. W okresie wakacyjnym w godzinach od 10.00 do 16.00. We wrześniu, gdy Gubiński Dom Kultury, w którym mieści się Pracownia Orange, rozpocznie na dobre działania kulturalne i edukacyjne, powstanie nowy harmonogram z uwzględnieniem zajęć językowych, merytorycznych i tematycznych. Sala komputerowa ma bowiem nie tylko bawić, ale także uczyć.

Pracownia Orange działa już od początku lipca. Ale oficjalne jej otwarcie miało miejsce 8 sierpnia. Na uroczystości nie mogło zabraknąć przedstawicieli władz naszego miasta – Bartłomieja Bartczaka, burmistrza Gubina oraz radnych miejskich. Byli reprezentanci GDK, grupa inicjatywna oraz mieszkańcy. Specjalnym honorowym gościem był Krzysztof Szymczak, kierownik Orange w Gubinie, który jako pierwszy zainicjował i zainspirował całą akcję złożenia wniosku i pozyskania środków na stworzenie eleganckiej pracowni komputerowej w naszym mieście.

- W Orange naprawdę myślimy o przyszłości i staramy się dbać o szeroką dostępność rozwiązań telekomunikacyjnych. Chcemy zapewnić każdemu wygodny i łatwy dostęp do świata informacji, multimediów i rozrywki oraz kreować okazje do wspólnego spędzania czasu i do wzajemnej inspiracji – tłumaczy K. Szymczak.

Pracownicy GDK oraz grupa młodzieżowa „OTWARTE” chętnie podjęli wyzwanie, przygotowali wniosek i stanęli w szranki z 750 innymi gminami z całej Polski. Udało się i Gubiński Dom Kultury „wzbogacił się” o doskonały sprzęt komputerowy i nową salę do e-nauki i relaksacyjnego spędzania wolnego czasu.

- Wierzymy, że tego typu miejsce będzie funkcjonowało z pożytkiem dla wszystkich mieszkańców Gubina. Nie tylko dzieci i młodzieży, ale także dla osób starszych, które nie mają na co dzień łatwego dostępu do Internetu – mówi Janusz Gajda, dyrektor GDK. Marcin Gwizdalski, który wraz z grupą inicjatywną przygotowywał wniosek, wierzy, że w Pracowni Orange będą odbywały się zajęcia językowe, tematyczne, kulturalne, merytoryczne oraz edukacyjne dla wszystkich grup wiekowych i będą one miały bardzo nowoczesny charakter. - Możemy organizować konferencje czy spotkania z projekcjami multimedialnymi, mamy też fantastyczną salkę do spotkań i rekreacji – wyjaśnia M. Gwizdalski z GDK. Pomieszczenie Pracowni Orange jest dostępne dla wszystkich oczywiście za darmo. A osoby, które nad stworzeniem takiej pracowni ciężko pracowały, liczą na to, że chętnych do skorzystania z niej nie zabraknie. 

Skontaktuj się z autorem