zamknij

Wielkie sprzatanie małego świata, naszej gminy

0
Akcja sprzątania sołectw naszej Gminy i Pobiedzisk w sobotę 24 kwietnia, zgromadziła pewnie ponad 200 osób. Efekt naszej pracy cieszy, ale i budzi refleksje. Na sołeckich i prywatnych profilach zdjęcia stert worków śmieci.
Zaopiekowaliśmy się przez chwilkę naszym kawałkiem ziemi. I choć było nas tylko 1%, może 2% mieszkańców wszyscy jesteśmy w konsternacji dlaczego tak się dzieje?
Odpowiedzi ciśnie się wiele..., ale cóż wniosek i przesłanie do mieszkańców i gości naszej Gminy - "włącz myślenie - nie śmieć, swoje śmieci zabierz ze sobą ... wyrzuć w miejscu do tego przeznaczonym".
W Pobiedziskach sprzątało kilkadziesiąt osób - efekt ich pracy to kilkaset zebranych worków śmieci.
I tak swoim zasięgime akcja objęła teren przy jez. Biezdruchowo i ul. Kiszkowskiej, plac przy Targowisku, dalej ul Fabryczna od Odnowiciela do Głównej. Wyzwaniem było posprzątanie terenu cmentarza poniemieckiego... to była "stajnia Augiasza" - wynieśliśmy kilkaset kilogramów potłuczonego szkła, puszek, butelek...
 
Dystrybucją worków i rękawic w mieście zakupionych przez Urząd Miasta i Gminy Pobiedziska zajęła się Biblioteka w Pobiedziskach.
Ekipa zaangażowana w tę akcje jeszcze nie raz przypomni i poprosi "zaopiekuj się swoim kawałkiem ziemi"

Skontaktuj się z autorem