zamknij

Upcykling czyli nowe rzeczy zrobione ze śmieci Konkurs Ekologiczny - Międzynarodowy Dzień Ziemi

0

Konkurs ekologiczny - podsumowany 

Rodzinny konkurs ekologiczny "Ze starego coś nowego" dla mieszkańców gminy Trzydnik Duży został oficjalnie zakończony. Jego podsumowanie odbyło sie w środę w miejscowym ośrodku kultury, z pomocą naszej niezawodnej pracowni orange w Trzydniku Dużym którzy zorganizowali zabawę.

Upcykling czyli nowe rzeczy zrobione ze śmieci to nasz kreatywny pomysł z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. 

 

Zadaniem uczestników było wykonanie eko-zabawki wyłącznie z surowców wtórnych z okazji  Międzynarodowego Dnia Ziemi. Zdaniem jurorów autorzy byli bardzo pomysłowi i staranni, a przygotowując swoje prace nie tylko wykazali się kreatywnością, ale również pokazali jak ważna jest dla nich troska o środowisko naturalne.

W wyzwaniu wzieło udział 11 rodzin z terenu naszej gminy :) 

Najwyżej została oceniona propozycja zgłoszona w imieniu rodziny przez Wiolettę Szymańską z Łychowa Gościeradowskiego. Uczestnicy środowego spotkania mogli na żywo obejrzeć kuter rybacki, który powstał m.in. z patyczków po lodach, słomek, guzików, kapsli, plastikowych nakrętek, sznurków, metalowych elementów paska do spodni i papieru. Do zbudowania korpusu statku autorzy użyli plastikowych butelek po płynach.

Pozostali uczestnicy zabawy w swoich pracach wykorzystywali również tak oryginalne surowce jak stare płyty CD, kolorowe żarówki czy wytłaczanki po jajach.

 

Laureaci odebrali nagrody finansowe, a wyróżnieni gry planszowe. Z zaproszenia na środowe spotkanie skorzystali także pozostali uczestnicy konkursu, którzy otrzymali nagrody książkowe.

Wręczali je wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin, sekretarz Tomasz Mularczyk i Anna Drabik z firmy "Akpol" z Rzeczycy Ziemiańskiej. Fundatorami nagród i upominków byli: wójt i Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym, Starostwo Powiatowe w Kraśniku oraz firma recyklingowa "Akpol" z Rzeczycy Ziemiańskiej.

 Mieszkańcy udowodnili nam że potrafią  zadbac o środowisko naturalne wykorzystując niepotrzebne, przeznaczone do śmieci rzeczy. 

Celem naszej zabawy było promowanie postaw proekologicznych oraz rozwijanie kreatywności, fantazji i wyobraźni.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w pomysłowej naszej zabawie z Okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. 

 

Wyzwanie zrealizowane!

Skontaktuj się z autorem