zamknij

DBI z Asami Internetu

0

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Zespół Szkół w Strzegomiu już po raz VI uczestniczył aktywnie w akcji. W tym roku Pan Paweł Oleszko przypominał spotkania z młodzieżą online: „Bezpieczeństwo w sieci- jak uniknąć internetowych zagrożeń?”.

Pandemia rzuciła nam rękawicę, wymuszając na nas zmianę sposobu działania. Podjęliśmy to wyzwanie i w tym roku działamy w inaczej, zdalnie.:) 

Najważniejsze, jest by wspólnie pracować nad podniesieniem świadomości jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Dlatego i w tegorocznym DBI wraz z dziewczętami Karima Matyszkiewicz i Wiktoria Piwowarska pod opieką pani Małgorzaty Kossak przygotowano scenariusz spotkania online. Projekt rozpoczęto realizować trzy tygodnie wcześniej. Ich zadaniem było w sposób atrakcyjny przedstawić najważniejsze kwestie bezpieczeństwa. Dziewczęta przeniosły wiec dzieci do magicznej krainy, gdzie mieszkają Asy Internetu. Jednak by postacie magiczne chciały się ukazać, trzeba było rozwiązać przygotowane przez prowadzących zadnia. Zabawa z przedszkolakami trwała przez cały dzień. Grupy się zmieniały i zawsze radośnie witały naszą drużynę a zadania z dużym entuzjazmem były wykonywane.  

Dzięki łączom internetowym oraz naszemu zaangażowaniu, pracowników przedszkoli i dzieci cała akcja sprawiła nam wszystkim ogromną radość. Dziękujemy za współprace wszystkim pracownikom Przedszkola nr 3, Przedszkola nr4, Przedszkola w Jaroszowie a szczególnie Pani Klaudii Rucińskiej, Pani Ewie Kular-Michaluk i Pani Justynie Mirowicz.  

Wspaniale, że wspólnie odmieniamy tą naszą codzienność przy komputerową w ciekawe wydarzenie a trudne wyzwanie przekuwamy we wspaniałą zabawę.   

Skontaktuj się z autorem