zamknij

Roboty w bibliotece

0

W dniu 27 listopada 2020 r. przeprowadziłam dwugodzinny webinar dotyczący "Robotów w bibliotece" z wykorzystaniem książek i aplikacji wokół STEM.

Plan webinarium wyglądał następująco:
- Informacja na temat projektu Para-Buch! Książka w ruch!,
- Pokaz najnowszego geniusza wśród robotów - Genibot oraz materiałów dodatkowych,
- Prezentacja robota Codey Rockey oraz maty STEM,
- Pokaz robotów z serii Robobloq: Qobo i Q-dino,
- Prezentacja Cyber - Programowalnego Robota Mówiącego - Clementoni.

Do jego przeprowadzania przygotowywałam się cały tydzień, składając roboty oraz przygotowując prezentację w Canvie oraz filmiki pokazowe z robotami, które zrobione były w InShot.

Do przeprowadzenia spotkania został ostatecznie wybrany Google Meet, chociaż przygotowania były do wykorzystania Teamsów lub Zooma, jednak liczba osób ...., która każdego dnia rosła i rosła, trochę nas martwiła, czy te aplikacje sobie poradzą. Z pomocą zjawił się Dobry Anioł, któremu dziękuję! 

To był dla mnie pierwszy kamień z serca, ponieważ  przygotowania i próby innych programów zajęły sporo czasu oraz wywołały nieco stresu. Drugi, to cała prezenracja, czy wszystko będzie ok. .... 

W piątkowym spotkaniu wzięło udział dokładnie 82! osoby z całej Polski, byli to bibliotekarze, nauczyciele, edukatorzy. Było mi ogromnie miło, ponieważ informacja zwrotna od uczestników była bardzo pozytywna, to było nader budujące. Miałam nawet informacje, że czekąją na kolejne spotkania z robotami.

Podsumowując, coś co wydawało mi się, że będzie skromne, sądziłam, że zapisze się max 10-15 osób, a tu tak miłe zaskoczenie i mega pozytywny kop do kolejnych działań!

Z tego wszystkiego nie miałam czasu nawet zrobić screena ale po emocjach udało mi się zrobić zdjęcie z robotami :D

 

Skontaktuj się z autorem