zamknij

Bulkowo HEJTOWI mówi NOŁ!

0

Happening rozpoczął występ „O hejcie” w wykonaniu klasy Vb, którzy przygotowali wymowną scenkę oraz piosenkę „Nie hejtuję”. Następnie o idei akcji opowiedziała liderka Pracowni Natalia Maćkiewicz.

Obejrzeliśmy także filmik pt. „Dodaj znajomego” oraz spot akcji #jestnaswiecej, który w sposób bardzo klarowny pokazuje problem hejtu. Padły pytania, czym jest hejt. Ze względu na wcześniejsze zajęcia, które odbyły się w klasach, młodzież nie miała problemu z wiedzą w tym zakresie. Za to my podczas  akcji  skupiliśmy się na prezentacji przedstawiającej „10 przykazań pozytywnego internauty” . Od reaguj poprzez keeep calm do popsułeś- napraw, młodzież z zaciekawieniem chłonęła po kolei hasła, które wybrzmiewały.

Po prezentacji przyszedł czas na quiz w kahoot, który przysporzył wielu emocji oraz sprawdził wiedzę ponad 100 uczestników. Nie zawsze łatwe pytania i oczywiste odpowiedzi skumulowały zaciekawienie.

Zwycięzcy otrzymali od nas upominki. Po tej ogromnej euforii emocji, przyszedł czas na quiz w wersji papierowej, za którego prawidłową odpowiedź można było dostać sznurówkę. Na naszej ściance wśród wielu haseł można było zrobić sobie zdjęcie z instaramką i chmurkami.  Za to  w nagrodę był cukierek. Na zakończenie naszych spotkań obowiązkowo powstały zdjęcia. Elementem łączącym te dwie części happeningu było ułożenie hasła na hali sportowej #jestnaswiecej. Zdjęcie nie ujęło całości ale mamy filmik :D Nasza akcja została podzielona na dwie części, w pierwszej wzięła udział grupa młodzieży z klas IV-VII, w drugiej z klas VII-VIII. Zapraszamy do obejrzenia filmiku, który może jest długi ale i tak ujęliśmy tylko wybrane zdjęcia. ;) Niestety pogoda nie dopisała, zaczął padać deszcz i młodzież nie mogła wyjść z akcją na zewnątrz, tak jak zaplanowaliśmy ulicami Bulkowa.

W akcję włączyli się nasi  niezastąpieni ambasadorzy z klasy VB, którzy poza przygotowaniem wystąpienia, wykonali również quiz oraz dekorację.

Dziękujemy Dyrekcji, Uczniom oraz Nauczycielom w szczególności: Pani Iwonie Przedpełskiej, Pani Monice Wojtylak oraz Panu Marcinowi Przedpełskiemu (Zjednoczeni Bulkowo)! Wasze zaangażowanie jak zawsze jest na medal!

 

Prezentacja: https://prezi.com/view/mX4X6XzONujEKGTD3q3Y/ 

Quiz w kahoot: https://create.kahoot.it/details/bf4c25bc-955e-45c9-8f13-1b01d92b0c0d

 

Skontaktuj się z autorem