zamknij

Zabawy z robotami - pierwsze kroki w kodowaniu - Codeweek w Pracowni Orange w Łańcucie

0

Jak co roku nasza Pracownia włączyła się w działania związane z obchodzonym od 5 do 20 października Europejskim Tygodniem Kodowania.

Tydzień Kodowania rozpoczęliśmy od Zabawy z Robotami 5 października, kiedy to przez 4 godziny od 16.00 do 20.00 w Pracowni Orange dzieci i ich rodzice mogli zobaczyć różnego rodzaju roboty i sposoby ich programowania. Wydarzenie to zostało zgłoszone na stronie codeweek.eu.

W czasie trwania Codeweek odbyło się 8 spotkań grupowych i 5 klubowych poświęconych programowaniu robotów Photon. W spotkania grupowych brały udział dzici z Przedszkoli w wieku 5-6 latki oraz dzieci z kl. I-III Szkół Podstawowych. Uczestnicy mieli możliwość programować ruchy robotów, zmianę kolorów, wydawanie dźwięków i reakcje na czynniki zewnętrzne: dotyk, dźwięk, jasno, ciemno a wszystko to związane było m. in. z jesienią w sadzie, wycieczką do lasu, emocjami uczestników w danym dniu i naszymi "milusińskimi" (dźwięki zwierząt domowych). Łacznie w tych zajęciach uczestniczyło 176 dzieci. Grupy klubowe to dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas, Które co tydzień przychodzą na zajęcia kodowania oraz grupa przedszkolaków z podłańcuckiej miejscowości Markowa, którzy także raz w tygodniu przyjeżdżają z rodzicami na spotkanie z robotami. Podczas Tygodnia Kodowania odbyły się 4 spotkania w których uczestniczyło 28 dzieci.

 

 

Skontaktuj się z autorem