zamknij

#jestnaswiecej w Gubinie HAPPENING

0

Miejsce: Wyspa Teatralna w Gubinie – wyspa na rzece granicznej, miejsce bardzo kultowe lokalnie, swego czasu zakazane dla mieszkańców obu miast Gubin-Guben i całego świata jako pas nadgraniczny. Otwarta dla wszystkich dopiero po wejściu Polski do Unii Europejskiej.

Styl: Human Chain – łańcuch ludzi połączonych sznurówkami oraz w punkcie kulminacyjnym – rękoma. Kilkadziesiąt/setki osób na 50 metrowym moście z polskiego Gubina do niemieckiego Guben z hasłami np. „Budujmy mosty a nie mury”, „Zjednoczeni a nie podzieleni”, „Ich glaube an eine Welt ohne Hass”, „Hejt is dead”, itp.

Uczestnicy: Na pewno młodzież prowadząca Pracownię Orange w Gubinie. Ponadto przedstawiciele licznych organizacji NGO, UTW i placówek oświatowych z gminy Gubin oraz niemieckiego miasta Guben. Czyli międzynarodowo i co za tym idzie międzykulturowo, a także międzypokoleniowo.

Konstrukcja: Po Łańcuchu Ludzi, wszyscy ustawimy się do zdjęć z drona w określonych układach geometrycznych – np. koło, serce, itp. Następnie ponownie połączymy wszystkie sznurówki w jedną zespoloną całość i przewiesimy nad mostem wraz z zalaminowanymi zdjęciami uczestników akcji i planszami wyjaśniającymi sens eventu.

Dodatkowo: Rozwiesimy pomarańczową kurtynę na zrekonstruowanym elemencie budynku muzy Melpomeny. Treści na kurtynie będą ściśle powiązane z tematyką eventu i… teatru, wszak „Świat jest teatrem, aktorami ludzie…”. Wyjście zza kurtyny znanej aktorki byłoby absolutnym medialnym strzałem w przysłowiową „dziesiątkę”! Ponadto wspólnie zamalujemy obraźliwe teksty na wspomnianym budynku. Dodatkowo zaprosimy zespół muzyczny (Machos Nadchos?) do zrobienia odpowiedniego hałasu, aby happening nie przeszedł bez echa.

Promocja: Przed happeningiem przeprowadzimy superakcję tematyczną w sieci czyli tam gdzie mamy do czynienia z hejtem najczęściej. Będzie to z jednej strony działanie mocno edukacyjne, z drugiej doskonała promocja samego happeningu oraz początek tworzenia społeczności #jestnaswiecej w naszej części świata. Skorzystamy również z wypracowanej przez lata współpracy z „Wiadomościami Gubińskimi”; Gazetą „Tygodniową”, „Gazetą Lubuską”, możliwa wizyta TVP1 Gorzów Wlkp.

Skontaktuj się z autorem