zamknij

W Jurczycach #jestnaswiecej

0

Happening, który chcemy przeprowadzić w Jurczycach ma na celu przybliżenie lokalnej społeczności tematu #hejtu w Internecie, który w dzisiejszym świecie jest bardzo palący i może dotknąć każdego z nas.

Planujemy przygotować Piknik Rodzinny, podczas którego zorganizujemy aktywności szerzące świadomość o tym zjawisku, angażujące uczestników do aktywnego poznawania tematu.

=> ¿Co?

1. M.in. Zawody w przeciąganiu liny, której rolę będzie pełniła pomarańczowa sznurówka.

2. Wspólne wykonanie muralu #jestnaswięcej, przy którym każdy będzie mógł odbić swoją pomarańczową dłoń na znak przyłączenia się do akcji. Mural znajdować się będzie przy Pracowni Orange, w miejscu przygotowanym do aktywnego spędzania wolnego czasu, przez co na co dzień będzie przypominał lokalnej społeczności o idei walki z hejtem.

3. Wspólne zdjęcie z wielką pomarańczową sznurówką oraz małymi sznurówkami, które każdy uczestnik będzie miał wplecione w bucie.

Jeżeli uda się aby termin pikniku pokrył się z datą Biegu Hallerów dorocznie organizowanym w Jurczycach, tym lepiej! Wtedy dodatkowo:

#1. Każdy uczestnik dostanie na starcie pomarańczową sznurówkę do zawiązania w bucie.

#2. Medale będą na pomarańczowej wstążce.

#3. Podczas oczekiwania na wyniki będą puszczane filmiki związane z tematem hejtu.

#4. Będzie to również czas na: #przeciąganieliny #mural #wspólnezdjęcieuczestników.

#5. Zaangażujemy lokalną telewizję oraz lokalne portale informacyjne w relację z wydarzenia, aby akcja mogła dotrzeć do jeszcze większej liczby osób.

Jest to świetna okazja, aby wtedy dotrzeć do jak największego grona odbiorców z różnych grup docelowych, gdyż w bieg zaangażowani są zarówno dorośli, jak i dzieci; harcerze, żołnierze i wiele innych osób, dzięki czemu wieść o akcji będzie się mogła coraz bardziej szerzyć...

Skontaktuj się z autorem