zamknij

Spływ kajakowy rzeką Radomką

0

Radomka – Jest to malownicza rzeka płynącą w powiecie kozienickim, która stanowi naturalną granicę pomiędzy lasami Puszczy Kozienickiej i Puszczy Stromieckiej oraz północno- zachodnią granicą Kozienickiego Parku Krajobrazowego im. Profesora Ryszarda Zaręby. Początek swój bierze w lasach konecko- przysuskich, w obrębie Garbu Gielniowskiego i wpada do Wisły w miejscowości Kłoda nieopodal Ryczywołu. Jest rzeką o długości ok. 100 km.
Odkąd wody tej rzeki nabrały dostatecznej czystości, warto spędzić kilka godzin w kajaku, by zachwycać się urokami pięknych kwiecistych łąk o łagodnym brzegu, które umożliwiają odpoczynek. Szlak jest łatwy, malowniczy i bezpieczny. Należy również do niezbyt uciążliwych, ale wymaga od płynących doświadczenia i jak każdy szlak wodny uważnego obserwowania wody. Miejscami przepłynąć trzeba pod mostkiem lub kładką. Można spotkać przeszkody w postaci zwalonych do wody drzew bądź wystających z dna pni. 

Odcinek Brzóza - Ryczywół to szlak długości ok. 14 km. W zależności od tempa płynięcia, można go przebyć w 3 - 6 godzin. Górna granica wiąże się z przystankami po drodze, podczas których można zachwycać się urokami przyrody.

Zapraszam w nasze strony!

Skontaktuj się z autorem