zamknij

Dzień Bezpiecznego Internetu z drużyną Sieciaków

0

Jak co roku, Pracownia Orange w Ryczywole włączyła się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu.

5 lutego w placówce zorganizowane zostały zajęcia, mające na celu uwrażliwienie dzieci na kwestie bezpieczeństwa w sieci oraz promocję pozytywnych zastosowań nowych technologii.

Podczas zajęć wykorzystany został pakiet materiałów promocyjnych, który placówka otrzymała od Polskiego Centrum Programu Safer Internet oraz materiały edukacyjne opracowane i udostępnione na stronie saferinternet.pl.

Przy wykorzystaniu popularnych i lubianych przez dzieci metod: konkursów, kolorowanek i innych form edukacji poprzez zabawę, propagowanie bezpiecznego korzystania z Sieci jest przyjazne i efektywne. Główny element zajęć stanowiły kreskówki, przeplatane ćwiczeniami.

W krótkim wstępie, uczestnicy zajęć przekonali się jak ważnym narzędziem w dzisiejszym świecie jest komputer. Wspólnie wypracowaliśmy przykłady, jak i do czego można go używać. Istotnym odkryciem stała się rola Internetu, bez którego nasz komputer byłby tylko mało znaczącym sprzętem do gier. Następnie dzieci poznały drużynę Sieciaków oraz ich przygody w kreskówce „Nie podawaj swoich danych”, po której przystąpiły do konkursu. Prawidłowe odpowiedzi tylko potwierdziły ich zaangażowanie. W kolejnej części dzieci zaznajomiły się ze złymi Sieciuchami, czyhającymi na nieświadomych internautów. Po dokładnym rozpoznaniu każdego z czterech Sieciuchów, obejrzały kolejną część kreskówki „Mów, jeśli coś jest nie tak” i ponownie przystąpiły do quizu.

Na zakończenie powtórzyliśmy wspólnie zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Za aktywność i wspaniałą współpracę uczestnicy otrzymali materiały edukacyjne do ćwiczeń w domu oraz drobne upominki.

Skontaktuj się z autorem