zamknij

Na tropie pisanek !!!

0

 

W środę 28 marca w Pracowni Orange w Pęchratce Polskiej zostały przeprowadzone warsztaty na których dzieci wykonywały przepiękne pisanki pod okiem opiekunów. Przeróżnymi technikami decoupage, malowanie, oraz marmurkowe pisanki. Dzieci chętnie i z radością wykonywały prace, gdyż później miały one za zadanie służyć jako ozdoba na stole Wielkanocnym ich domach.

Kolejna cześć warsztatów była zakierowana do najmłodszych uczestników. Starsze dzieci miały za zadanie  schować pisanki w przeróżne miejsca w szkole: w klasach, bibliotece na korytarzu, oraz nakierowywać najmłodszych na miejsca używając słów zimno, ciepło. Zabawa przyniosła nam mnóstwo niezapomnianych i radosnych chwil.

Ostatnim zadaniem związanym z Wielkanocą było wzięcie udziału w wojewódzkim konkursie na najpiękniejszy stół wielkanocny.    Uczestnicy mieli  za zadanie przygotować potrawy tradycyjnie przyrządzane na stół wielkanocny, wywodzące się z miejscowych tradycji kulinarnych i oparte na lokalnych produktach. Panie z KGW wszystkie potrawy i ozdoby wykonały samodzielnie.

Skontaktuj się z autorem