zamknij

Wiosno! Witaj w Chmielnie:)

0

Pierwszy Dzień wiosny to doskonała okazja do tego by ptaszki mogły zamieszkać w naszym pięknym Chmielnie.

Pomysł na nietypowe powitanie wiosny pojawił się już w czasie ferii zimowych. Twórca ludowy, który działa przy Domu Kultury - pan Tadeusz Makowski poprowadził warsztaty z budowania budek dla ptaków. Wyzwanie okazało się spore, w związku z faktem, iż chęć udziału w warsztatach zgłosiło ok 30 osób. Jednak, dzięki pomocy pana Makowskiego oraz materiałów dostarczonych przez pobliskiego sponsora- pana Zygmunta Jażdżewskiego udało się wykonać ponad 60 budek.

Pierwszym etapem prac było zdobycie informacji nt. potrzeby budowania domków dla ptaków. Dzieci szukały informacji w internecie, a następnie zaprojektowały w Pracowni Orange "mieszkania dla ptaków". Po wykonaniu projektów dzieci skonsultowały pomysły z p. Tadeuszem, po czym samodzielnie, pod czujnym okiem mistrza pracowały nad nowymi domkami dla ptaków. Wykonane wspólnie budki przeznaczyliśmy na budowę "Ptasiego osiedla w Chmielnie".

W pierwszy dzień wiosny rozpoczął się pierwszy etap budowania w Chmielnie niezwykłego osiedla. Przy pomocy strażaków z OSP Chmielno panów Adama Klinkosz i Andrzeja Hinc z udziałem dzieci z Przedszkola Samorządowego Baśniowa Kraina w Chmielnie oraz uczniów z ZS w Chmielnie z nauczyciem od przyrody Stanisław Klimowicz i dyrektor GOKSiR Edytą Klasa, zawiesiliśmy domki dla ptaszków. 

Pozostałe budki lęgowe (w naturalnym kolorze drewna) wieszamy w zacisznych zakątkach Chmielna wg zaleceń miejscowej ornitlog Aleksandry Pusz. Nasze budki będzie można zauważyć nad barzegami Jeziora Kłodno i Białe. 
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pracy nad powitaniem wiosny w naszej miejscowości i udziałem w akcji "Tworzenia ptasiego osiedla".

Skontaktuj się z autorem