zamknij

Bawi,uczy,inspiruje...

0

Z wyborem projektu nie mieliśmy problemu, zdecydowanie jest to projekt #SuperKoderzy. Żaden wcześniejszy projekt nie cieszył się takim zainteresowaniem, już po kilku dniach od umieszczenia plakatów na profilu społecznościowym, w szkole, na stronie urzędu gminy zgłosiło się ponad 30 osób. Mając na uwadze nasze zaplecze sprzętowe ustaliliśmy, że grupa będzie liczyć max. 9 uczestników, powstało 3 grupy oraz lista rezerwowa. Przed pierwszymi zajęciami towarzyszyła nam trema, ale szybko okazało się, że dzieci są zachwycone zajęciami, chociaż mieliśmy pewne trudności w montażu robotów – nakrętki nie chciały trzymać się śrubek. Jednak trudności dało się pokonać. Druga grupa była równie zaangażowana jak pierwsza i super sobie radziła sobie z Lofi Robotami. Uczestnicy trzeciej grupy między innymi skonstruowali robota malującego.

Co dał nam projekt? Przede wszystkim do naszej pracowni trafiły nowe osoby, które dotychczas nie uczestniczyły w zajęciach. W zajęciach uczestniczyły dzieci z naszej gminy, ale również z pobliskiego miasta. Odebraliśmy mnóstwo pozytywnych opinii, co bardzo nas wzmocniło.

Podsumowaniem niech będzie spontaniczna wypowiedź jednego z uczestników po skończonych zajęciach: „Mamo chciałbym, żeby było już jutro. Dlaczego synku? Bo mógłbym przyjść już na zajęcia”

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji :)

https://prezi.com/p/ynxypkhsxbzg/

Skontaktuj się z autorem