zamknij

Tydzień Pracowni Orange w Stoczku Łukowskim :)

1

Tydzień Pracowni Orange to dla nas specjalny czas, gdyż była to również okazja do świętowania pierwszej rocznicy działalności pracowni w naszym małym środowisku. Z tego powodu zbudowaliśmy ambitny plan, że przez ten tydzień w naszej pracowni zagoszczą ludzie z różnych grup społecznych, w różnym wieku, o różnych zainteresowaniach, ale ludzie, których łączy jedno..... pasja i chęć spędzania czasu z innymi ludźmi. By tak jednak się stało potrzebna była lepsza promocja i większa liczba osób odwiedzających naszą stronę internetową...... ale po koleji:

Poniedziałek:

Cel był konkretny. Zwiększyć liczbę wejść na naszą stronę, tak by więcej osób dowiedziało się o działaniach w naszej pracowni. Wykoanie: W centrum miasta umieściliśmy kamerę internetową, która przesyła obraz do internetu, a przy okazji pokazuje, co się dzieje z naszą repliką armaty, która dumnie stoi przy pomniku Gen. Dwernickiego. Efekt? Już w pierwszych godzinach na naszą stronę weszło 150 osób. Do końca dnia liczba wejść sięgnęła 400 odsłon i rosła każdego dnia. A na Stoczek można popatrzeć cały czas pod linkiem: http://iksstoczek.pl/widok-standardowy/

Wtorek:

Czas na młodzież. Kodowanie, druk 3D, a może pisanie 3D? To właśnie tematy jakie pochłonęły grupę młodzieży, która działa pod czujnym okiem dwójki młodzieżowych liderów naszej pracowni Kuby i Oli. Nasza dwójka właśnie we wtorek rozpoczęła cykl spotkań, w których chce nauczyć swoich młodszych kolegów projektowania 3d oraz kodowania. Pierwsze efekty już widać w pracowni, którą zdobią wydrukowane postacie.

Środa:

Czas zaprosić dorosłych....ale może dziś troszkę na poważniej. W środę zorganizowaliśmy Lokalne Forum Programu Równać Szanse, podczas którego w zacnym gronie przyglądaliśmy się sytuacji młodzieży z terenu miasta i gminy Stoczek Łukowski. Chcieliśmy się pokazać i przypomnieć, że nasza pracownia działa już rok.... więc czas najwyższy na bliższą współpracę. Wspólnie ustaliliśmy, że stworzymy jeden kalendarz imprez, dzięki któremu nie tylko nie będziemy ze sobą rywalizować, ale także będziemy się wspierać i uzupełniać. Jednym słowem: Sukces

Czwartek:

Czas na najmłodszych..... czyli klub malucha, w których dzieciaki w wieki 1-4 lata przez zabawę poznają świat. Tym razem wspólnie z rodzicami tworzyli jesienne dekoracje i zabawy. Dzieciaki już wiedzą, że w pracowni czeka na nich specjalny kącik, który mają zawsze do dyspozycji. Zapraszamy. Pracownia jest dla każdego :)

Piątek:

Czas dla seniorów. Tym razem coś dla ciała. Nordic Walking to wspaniała gimnastyka, a na koniec spaceru odpoczynek i relaks przed pracownią Orange. Oczywiście z odwiedzinami w środku i burzą mózgów na temat "Jak będziemy spędzać jesienne wieczory w Pracowni"

 

Sobota:

To już weekend? Jak ten czas szybko leci. Czas na odsłonę świętowania. Zaprosiliśmy wszystkich do pracowni. Był tort. Były animacje. Były zabawy. Bylo wszystko to co powinno być według nas w Pracowni Orange. Bawiliśmy się przez długie godziny. Kto nie był, niech żałuje.

Niedziela:

Zasłużony odpoczynek.... no dobrze. Żartujemy. W niedzielę czekał na nas występ kabaretowy naszej grupy projektowej. W końcu czas się pośmiać i zrelaksować. Super tydzień Pracowni Orange za nami. W poniedziałek nie robimy nic. Pracownia zamknięta.

 

 

No dobrze, już dobrze..... pracownia otwarta i czeka na Was

Skontaktuj się z autorem