zamknij

FIRMA PORTRETOWA, czyli zapraszamy do zdjęcia!

0

Dodano: 2012-11-13

W jaki sposób poznać mieszkańców naszej miejscowości, jak zacząć z nimi rozmawiać? Świetnym sposobem jest ustawiona w centrum miejscowości firma portretowa.

Efekt

Po pierwsze uzyskujemy okazję do porozmawiania i poznania się z fotografowanymi osobami, a osobom które biorą udział w akcji daje ona radość z wykonanego zdjęcia oraz możliwość twórczego wypowiedzenia się na zaproponowany temat (hasło/zdanie na kartce). Efektem „Firmy” jest zbiór podobnych pod względem formalnym zdjęć, które składają się na zbiorowy, różnorodny portret uczestników naszej akcji. Uczestnicy, oglądając wszystkie wykonane zdjęcia, mogą odszukać na nich siebie, a jednocześnie „podejrzeć” zdjęcia i wypowiedzi innych osób.

Czas realizacji

ok. 1,5 h

Czego potrzebujesz?

- aparat (na statywie lub bez) - kawałek jednolitego tła (np. ściana) - białe kartki papieru z wydrukowanym zdaniem lub hasłem do dokończenia - stolik - czarny marker - komputer - kabel lub czytnik do zgrania zdjęć z karty - drukarka do zdjęć/drukarka zwykła/wykonanie odbitek w laboratorium fotograficznym/strona internetowa bądź przestrzeń do zorganizowania wystawy lub prezentacji zdjęć.

Skontaktuj się z autorem