zamknij

A może zabawimy się w reżyserów ...

0

Dodano: 2021-10-20

Pandemia wymogła na nas inne niż zazwyczaj działania. Nie mogliśmy spotykać się "na żywo", dlatego organizowaliśmy spotkania on-line. Od wielu lat, we wrześniu, organizowana jest akcja Narodowego Czytania. Tu też nastąpiły pewne "modyfikacje". Część placówek organizowała czytanie na żywo, część w sieci, a jeszcze inni dołączyli do akcji nagrywając krótkie filmiki.

Jako liderka PO w Ryczywole i zarazem jako bibliotekarka, na zaproszenie moich koleżanek z zaprzyjaźnionej Filii w Nowej Wsi, miałam przyjemność pracować przy nagrywaniu filmu. Było to nie lada doświadczenie. Z racji tego niezwyklego wydarzenia, chciałam się podzielić z Wami wrażeniami. Nie należy bać się nowych wyzwań. Może, jeżeli ktoś nie ma obycia z kamerą, boi się, ma tremę czy wydaje się mu, że nie ma zdolności aktorskich. Wszystkie te strachy można przełamać, kiedy się ma fajną ekipę, która wspiera, pomaga, dodaje otuchy i motywuje.

Osobiście nie mając doświadczenia "aktorskiego" zostałam obsadzona w roli tytułowej Pani Dulskiej. Przy wsparciu koleżanek nie tylko dałam radę. Mam chęć na więcej takich wyzwań.

Efekt

Film na podstawie scenariusza

Czas realizacji

Czas pracy nad filmem, zależy od jego długości. Nad filmem do Narodowego Czytania "Moralność Pani Dulskiej" czas pracy wyniósł ok. 1 miesiąca.

Czego potrzebujesz?

Duża ekipa współpracująca: scenarzyści (trzeba stworzyć scenariusz), scenografia (kostiumy, eksponaty), reżyser, operator kamery, montażysta no i aktorzy. Tu bardziej chodzi o zasoby ludzkie i konwencję twórczą członków ekipy. Bo przecież jesteśmy tylko amatorami. Nie robimy tego zawodowo.

Skontaktuj się z autorem